WIRTUALNY KULIG

W dniach 30 stycznia – 27 lutego miała  miejsce druga edycja charytatywnej akcji „Wirtualny Kulig”. Zrealizowana wspólnie z naszymi przyjaciółmi z  Lions Club Rotunda Poznań. Cel główny jaki przyświecał całej akcji to zebranie środków na stałą pomoc medyczną dla 60 podopiecznych , głównie z Wielkopolski. W czasie niedzielnych postojów odwiedzaliśmy poszczególne planety: Ziemię, Marsa, Wenus, Merkury i Saturna. Krótkim wejściom na żywo towarzyszyły ciekawostki o każdej z planet, licytacje, a także piękne filmy o bohaterach z naszej Fundacji, wspaniałych podopiecznych: Artur, Janek, Rita i Kinga. Każdy uczestnik, który wpłacił pieniądze na rzecz podopiecznych Fundacji mógł zasiąść w saneczkach, które miały kształt rakiety, a także otrzymywał gwiezdny certyfikat. Codziennie o 18.00 na Facebooku fundacji pojawiało się pytanie konkursowe związane z daną planetą. Warto było wziąć udział, bo czekały fajne nagrody, od zegarków, do akcesoriów do włosów, aż po biżuterię.

W odcinku inaugurującym przedsięwzięcie gościliśmy w murach Uniwersytetu Ekonomicznego, który stał się jednym z patronów akcji. Jacek, nasz Wiceprezes opowiadał o Ziemii, a o swoich marzeniach Paulina i Mateusz Damięccy. Przedmiotem licytacji stała się wspinaczka na Mnicha pod przewodnictwem Łukasza Zubka, taternika, zawodowego ratownika TOPR. Poznaliśmy ciekawostki na temat Ziemi.

Facebook

 

W odcinku pierwszym opowiadaliśmy o Marsie, przedstawiliśmy Artura, pracownika fundacji. Artur choruje na zanik mięśni, do pracy używa tzw: eyetrackera. Prowadzi stronę internetową Fundacji. Jego pasja to góry i piłka nożna. Do wylicytowania był obraz głogowskiego artysty, Telemacha Pilitsidisa.

Facebook

 

Stacja druga to opowieść o Merkurym. Przedstawiliśmy także śliczną dziewczynkę Ritę. Rita to podopieczna naszej fundacji. Rita uwielbia grę na skrzypcach, taniec, śpiew, czytanie i pisanie. Jej największą pasją są jednak góry. Przedmiotem licytacji stał się lot balonem, pod czujnym okiem członka kadry narodowej w baloniarstwie, podróżnika, Artura Cieszkowskiego.

Facebook

 

Stacja trzecia to ciekawostki o Wenus. A także wspaniała opowieść o pięknej dziewczynie Kindze. Ma „przyjaciółkę „, to zanik mięśni  3 stopnia. Kocha podróże, marzy o zobaczeniu Ameryki Południowej. Chciałaby zagrać w argentyńskiej telenoweli:) W tym odcinku zaproponowaliśmy aż trzy licytacje: dobę w hotelu SPA_larnia w Puszczykowie, książkę podróżniczki Moniki Witkowskiej oraz sesję zdjęciową od fotografki Barbary Popiel.

Facebook

 

Stacja czwarta to Saturn i ciekawostki o tej planecie. Poznaliśmy też Janka. Chłopiec ma 7 lat. Jest uzdolniony bardzo muzycznie. Uczęszcza do szkoły muzycznej, gra na skrzypcach. Będzie budować domy i uczyć dzieci takie jak jego brat Antek, który jeździ na wózku inwalidzkim.

Facebook

 

Do zabawy dołączyły aż 104 osoby.

Dziękujemy bardzo naszym patronom honorowym: Marszałkowi województwa wielkopolskiego – Panu Markowi Woźniakowi, Panu Prezydentowi Poznaniu – Jackowi Jaśkowiakowi, Urzędowi Miasta Poznania, a także Rektorowi Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Panu prof. dr hab. Maciejowi  Żukowskiemu.

Dziękujemy bardzo naszym patronom medialnymMC RADIO, portalowi codziennypoznan.pl oraz ipolska24.pl

Dziękujemy stałym partnerom i sponsorom głównym: ZRK – DOM, Gear Up, Legendia, HOT_elarnia, łukasz Zubek, Solar, Texet, YES, STUDIO figura, VITAMMY

Dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom: Iza, Zygmunt, Piotr i nasz Wiceprezes Jacek, wykonali pracę na wagę złota:)

Dzięki Państwa hojności udało się zebrać: 16830 złotych.

 

 

KONCERT DLA UKRAINY

Pierwotny plan koncertu, który się odbył w gościnnych progach Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu, na którym wystąpiła złożona z przedstawicieli zawodów medycznych OPERACJA MUZYKA oraz MEZO, był taki ,że dochód zostanie przeznaczony na podopiecznych fundacji. Rankiem 24 lutego wszystko się zmieniło. Jeden człowiek rozpętał piekło. Napadając na Ukrainę, niewinny kraj z cudownymi ludźmi, zmienił sytuację w Europie. Postanowiliśmy cały dochód przeznaczyć na wsparcie przyjaciół z Ukrainy. Tam też są niepełnosprawni i ciężko chorzy ludzie, którzy potrzebują pomocy. Jak widać na zdjęciach pomimo tragedii za naszą wschodnią granicą atmosfera była serdeczna, pełna chęci niesienia wsparcia i otuchy.

 

Wszystkim z serca dziękujemy za zaangażowanie. Dzięki Państwa hojności udało się zebrać: około 3 tysięcy złotych.

 

 

AGNIESZKA W DZIEŃ DOBRY TVN

Nasza podopieczna Agnieszka udzieliła wywiadu telewizji śniadaniowej dla cyklu „SIŁA JEST KOBIETĄ” Miłej lektury:)

„Siła jest kobietą”. Swoją walkę z chorobą przekuła w pomoc. Kim jest Agnieszka Sobecka? – Dzień Dobry TVN

 

 

 

POMAGAMY PODOPIECZNYM

 

1. Krzysztof jest ofiarą wypadku samochodowego – 1540  zł rehabilitacja

 

2. Karol i Kamil  chorują na dziecięce porażenie mózgowe – 250 zł  pieluchomajtki

 

3. Staś  choruje zespół Downa – 300 zł pieluchomajtki i leki

 

4.  Agata choruje na mukowiscydozę –  250 zł leki

 

5. Paulina choruje na zanik mięśni – 840zł  leki

 

6. Kaziu  choruje na nowotwór – 530 zł  nutridrinki

 

7. Klaudia choruje na dziecięce porażenie mózgowe – 240 zł rehabilitacja

 

8. Artur choruje na zanik mięśni – 400 zł na rehabilitację

 

9. Konrad  choruje na zanik mięśni – 200 zł rehabilitacja

 

10. Anastazja  choruje na dziecięce porażenie mózgowe 300 zł rehabilitacja

 

Razem wyszło: 4850 zł

Dziękujemy, że jesteście z nami !!!

Wspólnie poprawiamy życie tak ciężko chorych ludzi bądźcie z nami na zawsze

Zdrowia dla Wszystkich!!