Ludzie

Mariusz Łasiński

 

Założyciel Fundacji Niesiemy Nadzieję (2006 r.), a także jej pierwszy Prezes. Lubi zarażać innych bakcylem pomagania, a jego ulubionym powiedzeniem jest „damy radę”. Zakładając Fundację zależało mu na pomocy najbardziej potrzebującym i ciężko chorym osobom. Do zespołu wnosi dużo pozytywnej energii, niestająco inspiruje innych do działania. Jak sam twierdzi największą przyjemność daje mu: „Bezinteresowny dar z siebie samego dla drugiego człowieka.”

Zarząd Fundacji

Jacek Konieczny

Prezes Zarządu

 

Z wykształcenia ekonomista, z natury optymista. Specjalista ds. nieruchomości. Miłośnik literatury, gór i biegania. Pełen pomysłów i wiary w to, że w każdym człowieku drzemie pierwiastek dobra. Tata trójki wspaniałych dzieci Igora, Zosi i Tosi. Często powtarza: „Nie znam lepszego uczucia niż to, które towarzyszy dzieleniu się. Nadzieją, radością, czasem”.

Kamila Jarmuż

Wiceprezes Zarządu

 

Działania fundacyjne dają mi możliwość większego zaangażowania w pomoc innym co sprawia mi dużą satysfakcję.
Cenię sobie współpracę z ludźmi, którzy podobnie jak ja lubią i chcą nieść nadzieję poprzez pomaganie.
Wolny czas najchętniej spędzam na górskich szlakach lub koncertach plenerowych – zawsze w otoczeniu dobrych ludzi, którzy są dla mnie największą wartością. Najlepiej relaksuję się praktykując jogę, słuchając muzyki, czytając książki. Postępuję w myśl zasady – „Prawdziwy przyjaciel to ten, kto wchodzi, gdy reszta świata wychodzi.”

Zespół wsparcia

Agnieszka Sobecka

 

Urodziła się w 1979 roku. Ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą i przedszkolną. Jest profesjonalnym instruktorem sportu osób niepełnosprawnych w dyscyplinie boccia, a także aktywności życiowej osób z niepełnosprawnością. Lubi działać i wciąż coś organizować. Dla SSR „START” z Poznania zorganizowała w ramach turnusu rehabilitacyjnego warsztaty taneczne i fotograficzne z ekipą programów „You Can Dance” i „Top Model”. Jej pasją od lat jest czytanie książek, szczególnie opartych na faktach.

Artur Konieczny

 

Do Fundacji trafił jako podopieczny, od wielu lat choruje na zanik mięśni. Od 2009 roku prowadzi stronę internetową Fundacji Niesiemy Nadzieję. Interesuje się komputerami w szerokim znaczeniu, w szczególności nowinkami technicznymi i technologicznymi. Lubi gry strategiczne, dobre filmy i programy popularno-naukowe. Zobacz film pracy Artura http://www.youtube.com/watch?v=sJWcCKaVV48

Dominik Dąbkiewicz

 

Jest grafikiem komputerowym, swoją pracą dzielnie wspiera liczne inicjatywy Fundacji. Na co dzień interesuje się mnóstwem różnych rzeczy, zaczynając od piłki nożnej i informatyki, a kończąc na muzyce oraz  filmach z gatunku horror i science fiction. W wolnych chwilach używając technik komputerowych maluje obrazy. Jego prace można obejrzeć tutaj: https://www.facebook.com/ddabkiewicz/

Rada Fundacji

Członkowie Rady Fundacji pełnią swoje obowiązki na zasadach wolontariatu, bez wynagrodzenia

Zygmunt Waśkowski

Przewodniczący

 

Zawodowo profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, specjalista z zakresu zarządzania i marketingu. Prywatnie biegacz długodystansowy, miłośnik gór wysokich i pasjonat muzyki smooth jazz. Z Fundacją związany od 2018 roku, nieustająco odkrywa w sobie i w innych pokłady dobroci wykorzystując na rzecz potrzebujących. Pomysłodawca i koordynator m.in. takich projektów jak Misja Tokio Maraton 2020, czy Wirtualny Kulig. Życiowe motto: dopóki walczysz, nie przegrałeś.

Magdalena Sereda

 

Żona i mama, z wykształcenia mgr filologii germańskiej. W wolnych chwilach lubi czytać, najchętniej biografie, wywiady, reportaże. Uwielbia spacery, wyzwania sportowe i aktywne podróżowanie. Ważne dla niej to: „być wdzięcznym, wymagać od siebie i przekraczać swoje granice”. Nie ma dla niej sytuacji beznadziejnych. Za Wandą Błeńską powtarza: „Nikt z nas nie żyje tylko dla siebie”, a za Janem Pawłem II „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali„. Z Fundacją związana od 2010 roku.

Marek Zieliński

 

Absolwent Wydziału Zarządzania i Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W 2008 roku obronił pracę doktorską pt. Kształtowanie procesów komunikacji pomiędzy uczestnikami imprez targowych, a w grudniu 2019 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Od grudnia 2020 do września 2022 pracował w roli profesora uczelni w Instytucie Marketingu, Katedra Strategii Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od 2022 roku rektor w Collegium Da Vinci.

W swojej pracy naukowej koncentruje się na relacjach biznesowych (członek IMP Group), które badał z perspektywy zaufania, dzielenia się wiedzą oraz adaptacji. Aktualne badania dotyczą roli i znaczenia nowych technologii (AI, IoT) w relacjach B2B. Jako kierownik trzech grantów naukowych oraz członek licznych projektów (m.in. NCBiR) zdobywał doświadczenie w zarządzaniu zespołami badawczymi.

Jest promotorem ponad 150 licencjatów i promotorem ponad 170 prac podyplomowych. Prowadził wykłady i ćwiczenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia, na studiach podyplomowych oraz na studiach MBA (kierownik modułu Marketing i Zarządzanie Sprzedażą w programie Executive MBA oraz Marketing Management and Strategy w programie MBA Atlanta na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu). Za wieloletnie prowadzenie projektu charytatywnego Furą Szczęścia otrzymał nagrodę indywidualną JM Rektora UEP.

Doświadczenie międzynarodowe zdobył podczas licznych staży w zagranicznych ośrodkach akademickich w ramach programów Erasmus (m.in. we Francji, Belgii, Włoszech i Niemczech). Jako Visiting Professor odbył staż i prowadził zajęcia w Meiji University (Tokio, Japonia), ESCP (Berlin, Niemcy), ELTE (Budapeszt, Węgry) oraz SRH Hochschule (Heidelberg, Niemcy).

Marek Zieliński swoją karierę naukową z sukcesem łączy z biznesem. Od ponad 20 lat świadczy usługi doradcze, szkoleniowe oraz prowadzi projekty badawcze dla firm działających na rynku B2B.

W wolnym czasie interesuje się backpackingiem, jogą, BJJ, nurkowaniem, jazzem, koszykówką i literaturą SF.

Waldemar Rydzak

Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu specjalizujący się w tematyce informacji ekonomicznej, reputacji oraz zarządzania w sytuacjach kryzysowych. Wieloletnie badania firm oraz prawie 30 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa komunikacyjnego uwrażliwiły go na problemy osób wykluczonych lub pozostających w potrzebie.
Wolontariusz, fan stanu nieważkości jaki zapewnia woda, miłośnik nurkowania. Wielokrotnie angażujący się w społeczne akcje sprzątania świata a prywatnie – fan najnowszej technologii.