Podopieczni

Iwona

Iwona

Karol

Karol

Kamila

Kamila

Mateusz

Mateusz

Magda

Magda

Choruję na mukowiscydozę, którą wykryto dopiero w wieku 5 lat. W 2021 przeszłam przeszczep obu płuc. Kocham fotografię, dobrą muzykę i filmy. Cieszę się każdym danym mi dniem. Od pewnego czasu moje motto to „wszystko jest po coś”. 

Ania

Ania

Mariusz

Mariusz

Anastazja

Anastazja

Błażej

Błażej

Amelia

Amelia

Mam na imię Amelka i mam 12 lat. Urodziłam się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem współistniejącym. Mam porażenie czterokończynowe i nie mogę funkcjonować bez pomocy rodziców. Mimo mojej choroby jestem bardzo radosną dziewczynką. Uwielbiam słuchać muzyki i kiedy moje zabawki opowiadają mi bajki.

Justyna

Justyna

Klaudia

Klaudia

Miłosz

Miłosz

Ewelina

Ewelina

Cześć, jestem Ewelina. Od urodzenia choruję na mukowiscydoze. W 2005 roku trafiłam do rodziny zastępczej w której byłam 15 lat. Aktualnie mój stan zdrowia znacznie się pogorszył. Wydolność płuc jest w granicach 20% dlatego wdrożono tlenoterapię domową. Ze względu na duży spadek masy ciała mam założony PEG czyli dożywianie dojelitowe. Parę razy dziennie robię inhalacje oraz rehabilitację. Interesuję się makijażem i przez jakiś czas zajmowałam się robieniem paznokci, jednak przez chorobę musiałam z tego zrezygnować.

Oliwier

Oliwier

Kamil

Kamil

Dominik

Dominik

Artur

Artur

Konrad

Konrad

Konrad choruje na zanik mięśni Dystrofię Mięśniową Duchenne’a i upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym. Porusza się już tylko na wózku, choroba postępuje, dlatego jest na nauczaniu indywidualnym w domu. Wymaga całodobowej opieki, mieszka z mamą i siostrami. Niestety nie ma lekarstwa na jego chorobę, najważniejszą formą pomocy jest codzienna rehabilitacja, żeby spowolnić postęp choroby.
Konrad uwielbia komputery, konsole, gry, lubi zdobywać wiedzę, lubi się uczyć, jest ciekawy  świata. Bardzo lubi wyprawy tramwajami i autobusami, by poznawać nowe miejsca.
Staś

Staś

Magdalena

Magdalena

Agata

Agata

Agnieszka

Agnieszka

Mam na imię Agnieszka i jestem z dość małego miasta jakim jest Zielona Góra. Jedyne czemu mogę dać się tutaj ponieść to podziw otaczającej mnie natury i architektury miasta. Niestety nie ma tu zbyt wielu atrakcji zwłaszcza dla mnie więc angażuje się w społeczne akcje i udzielam się jako wolontariusz. Jestem szalenie otwartą osobą,  aczkolwiek dystans do innych zawsze jakiś w sobie mam. Lubię pewnego rodzaju wyzwania i się temu poddaję kiedy tylko mam okazję. Mam już za sobą pewne doświadczenia, między innymi: zjazd na tyrolce w parku linowym, nurkowanie, lot w tunelu aerodynamicznym czy skok ze spadochronem.

Moim 'hobby’ jest sprawianie komuś radości i robienie im niespodzianek, których o ironio sama nie cierpię. Kocham tatuaże, podróże, książki, muzykę, spotkania ze znajomymi, delikatny strach z adrenaliną oraz spaghetti. Nie cierpię kłamstw, nudy oraz brukselki. ?

Od urodzenia zmagam się z sma (rdzeniowym zanikiem mięśni). Potrzebuję pomocy przy większości czynnościach, ponieważ moje mięśnie są zbyt słabe by sobie poradziły np. z ustaniem na nogach czy samodzielnym przesiadaniu się. Widocznym aspektem tego typu choroby jest również duża skolioza, która trochę uniemożliwia utrzymanie stabilnego pionu ciała przy np. uniesionych w górę rękach (więc na koncertach muszę nadrabiać głosem).? Samodzielnie oddycham więc z radością przyjmuje każdy powiew wiatru i zapach polnych kwiatów ? Ze względu na to iż chce być jak najbardziej samodzielna, poruszam się na wózku elektrycznym, co daje mi dość dużo swobody. Myślę, że tyle w pierwszej dawce informacji o mnie wystarczy, ponieważ kiedy coś jest bardziej wyczekiwane i nieznane tym bardziej chce się 'to’ poznać.

Kazimierz

Kazimierz

Magda

Magda

Monika

Monika

Agnieszka

Agnieszka

Nazywam się Agnieszka Sobecka. Mieszkam w Mosinie koło Poznania. Od trzech lat działam w fundacji. Wspieram zarząd we wszelkich działaniach mających na celu pomoc podopiecznym. Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą i przedszkolną. Jestem profesjonalnym instruktorem sportu osób niepełnosprawnych w dyscyplinie boccia, a także aktywności życiowej osób z niepełnosprawnościami. Lubię działać i wciąż coś organizować. Dla SSR „START” z Poznania przygotowałam  w ramach turnusu rehabilitacyjnego warsztaty taneczne i fotograficzne z ekipą programów „You Can Dance” i „Top Model”. Moją pasją od lat jest czytanie książek, szczególnie opartych na faktach. Mój rekord to przeczytanie 10 książek w ciągu tygodnia:) Od jakiegoś czasu rozwijam się w dziennikarstwie i copywritingu. Piszę dla portalu Rampa Agnieszka Sobecka – Rampa – Pokonujemy bariery
Udzieliłam też wywiadu dla DDTVN 
 
Zostałam także konsultantką w drugiej edycji programu stacji TTV „To tylko kilka dni”. Marzę o pracy w charakterze dziennikarki, w mediach:)
Adam

Adam

Monika

Monika

Cześć jestem Monika. Mam upośledzenie psychoruchowe i padaczkę . Razem z moją starszą siostrą Iloną uczęszczam na warsztaty terapii zajęciowej. Moim problemem jest też to, że nie mówię . Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu , kocham zwierzęta a najbardziej mojego kota Mikana. Wieczorami chętnie oglądam stare filmy.

Michał

Michał

Cześć jestem Michał . Choruje na upośledzenie psychoruchowe i padaczkę . Tak jak moje starsze rodzeństwo nie mówię. Chodzę do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Internatem. Mam zamiłowanie do maszyn rolniczych. W miarę swoich możliwości pomagam ojcu przy pracach na gospodarstwie.

Ilona

Ilona

Cześć tu Ilona.  Mam upośledzenie psychoruchowe i wystąpił u mnie brak mowy . Uczęszczam na warsztaty terapii zajęciowej. Jestem pogodną kobietą. Moją pasją jest układanie puzzli. Cenie sobie bycie w własnym towarzystwie. Bardzo lubię wyjeżdżać na wycieczki , które między innymi organizuje nasza Fundacja .

Darek

Darek

Jestem Darek . Mam upośledzenie psychoruchowe co łączy się z tym ,że nie mówię , padaczkę i choruje na niedoczynność tarczycy. Kilka lat temu miałem operacje i stwierdzono u mnie zniekształcenie stawu skokowego i stopy. Obecnie poruszam się przy pomocy chodzika. Chodzę do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Internatem. Swój wolny czas poświęcam na rysowanie i układanie drewnianych klocków . Lubię też jeździć na rowerze.

Krystian

Krystian

Dzień dobry nazywam się Krystian Kamzol.Mam 14 lat. Choruje na opóźnienie psychomotoryczne. Uczęszczam do szkoły specjalnej w Poznaniu. Jestem pogodny i ruchliwy. Lubię jeździć na hulajnodze i rowerze. Interesuję się sportem i komputerami i piłką nożną.  Lubię oglądać filmy.

 

Maria

Maria

Dzień dobry nazywam się Maria Rus. Mam 15 lat. Choruję na porażenie mózgowe 4 kończynowe. Poruszam się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Uczęszczam do liceum w Poznaniu. Gram w grę boccia. Interesuję się komputerami i telefonami. Uwielbiam grać w grę „The Sims”. Jestem  mądra i koleżeńska. Dzięki swojemu wesołemu usposobieniu mam moc przyciągania do siebie ludzi. Uśmiech to mój znak rozpoznawczy:)

Joanna

Joanna

Hej, mam na imię Joasia mam 30 lat. Choruje na mukowiscydoze wykrytą dopiero w 4 roku życia. 
Od roku jestem na lekach przyczynowych, które uratowały mi życie. Ale one nie zmniejszyły ilości dotychczasowych zapotrzebowań na inne leki dodatkowe, które nadal muszę brać. 
Od 2011 roku jestem mamą ślicznej zdrowej córeczki Antosi, która wypełnia większość mojego wolnego czasu.
Niestety w 2019 roku zostałam samotna mama z powodu śmierci w wyniku wypadku komunikacyjnego mojego męża.
Staramy się z córeczka wspierać się wzajemnie i radzić sobie z trudną dla nas sytuacją życiową. 

PayPal

Wpłać darowiznę za pomocą systemu PayPal. Możesz szybko i bezpiecznie wpłacić dowolną kwotę.

dotpay

Wpłać darowiznę za pośrednictwem systemu dotpay. Możesz szybko i bezpiecznie wpłacić dowolną kwotę.

Przelew bankowy

Wpłać darowiznę za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego. Kliknij po więcej szczegółów i numer rachunku.

Przekaż nam 1%

Zachęcamy do przekazania nam 1 % swojego podatku wpisując w PIT-a nasz nr KRS 0000264888. Kliknij po więcej szczegółow.

Wolontariat

Szukamy wolontariuszy, którzy chcieliby do nas dołączyć i  poświęcić swój czas dla naszych podopiecznych.

Zbiórka na Facebooku

Zachęcamy do organizowania zbiórek charytatywnych na portalu Facebook. Kliknij po więcej szczegółów

l

Payroll

Payroll to deklaracja pracowników firmy o przekazywaniu na rzecz Fundacji w regularny sposób części przychodów

Ślubne pomaganie

Może ktoś z Was lub Waszej rodziny będzie miał niebawem ślub. W tym wyjątkowym dniu można w łatwy sposób pomóc innym.