Wolontariusze

Agnieszka

Agnieszka

Pomagając innym pomagam sobie. Dobra energia napędza do działania i powraca z podwójna siłą. Polecam !:)

Ewelina

Ewelina

Jestem wolontariuszem, ponieważ chciałabym pomóc chorym dzieciom poprzez moje wsparcie w trudnych chwilach.

Marta

Marta

Prawdziwą satysfakcję daje mi radość i szczęście innych. Wierzę w to, że dobre uczynki wielu ludzi zmieniają świat na lepsze.

Marta

Marta

Wolontariat jest dla mnie okazją do poznania i przebywania z ludźmi naładowanymi niesamowicie pozytywną energią oraz możliwością pomocy najsłabszym, więc danie czegoś dobrego od siebie.

Jola

Jola

Dla mnie wolontariat jest czynieniem dobra dla innych

Nina

Nina

Warto pomagać bo nigdy nie wiemy jak trudno jest drugiemu człowiekowi. Najlepiej pomagać z grupą ludzi którą się kocha 🙂

Iza

Iza

Dlaczego pomagam? Bo dobrze jest też dawać, a nie tylko brać. 

Marysia

Marysia

Bycie wolontariuszem pokazało mi ile osób potrzebuje pomocy i jaką radość daje pomaganie im. Poza tym poznałam tu wspaniałe osoby.

Iza

Iza

Dlaczego pomagam? Bo warto!
Gdy wybuchła wojna w Ukrainie zaangażowałam się w pomoc przy tworzonym punkcie recepcyjnym. Później zostałam koordynatorem jednego z punktów buforowych dla uchodźców. Była to ciężka praca, ale przynosząca mega satysfakcję z czynienia dobra. Endorfiny, które wydzielają się podczas pomagania napędzają do dalszego działania. Teraz „raczkuję” w Fundacji Niesiemy Nadzieję, która skupia wokół siebie mega pozytywnych ludzi, z którymi wszystko jest możliwe! 

Zosia

Zosia

Uśmiech na twarzach podopiecznych to wspaniała nagroda oraz motywacja do dalszego działania. Pomaganie innym to wartościowy sposób na spędzanie czasu, a przy okazji można poznać ciekawych ludzi. 

Agnieszka

Agnieszka

Dlaczego pomagam? Pomaganie mam we krwi (z genami nie wygram). Pomagając niosę nadzieję, tam gdzie nadzieja tam jest życie. Takie myślenie dodaje wszystkim odwagi i sprawia, że znów stajemy się silniejsi.

Wiesia

Wiesia

Wolontariat dla mnie to: miłe zajęcie, dające radość i satysfakcję, a jednocześnie pomocne dla innych. To również przyjemność przebywania w gronie osób pozytywnie „zakręconych”. 

Piotr

Piotr

W Fundacji Niesiemy Nadzieję działam już od 7 lat. Są 3 powody dlaczego wolontariat jest dla mnie ważny. Po pierwsze, jest to okazja do poznania fantastycznych osobowości, których pasją jest pomaganie innym. Od zarządu, pozostałych pracowników oraz wolontariuszy nauczyłem się pokory, empatii oraz umiejętnego wykorzystania swojego czasu wolnego, tak aby można było zrobić jak najwięcej dobra dla innych. Po drugie, poczucie spełnienia. W czasach wszechobecnych mediów społecznościowych, fake news i pogoni za pieniędzmi i pięknem bycie wolontariuszem jest zajęciem wyjątkowym. Możemy zmienić czyjeś życie. Nie na pokaz, nie dla lajków, ale po to żeby świat był lepszym miejscem. Po trzecie, są to też nowe umiejętności zawodowe zarówno miękkie jak i twarde. W fundacji możemy pełnić różnorakie role. Ja np. miałem okazję prowadzić imprezy charytatywne, tworzyć kampanie marketingowe czy montować treści wideo. Ale też nauczyłem się radzić z porażką i odmową ponieważ nie zawsze wszystkie działania fundacji przynoszą pożądane efekty, ale to tylko mnie wzmocniło i zmotywowało do bycia bardziej zaangażowanym i kreatywnym. Serdecznie polecam wolontariat w takiej organizacji jak Fundacja Niesiemy Nadzieję. Jest to ogromny zastrzyk nowych kontaktów, umiejętności oraz przede wszystkim satysfakcji z tego, że możemy pomagać innym. 
Franek

Franek

Warto pomagać innym, ponieważ poznaje się wielu wspaniałych ludzi. 

Kinga

Kinga

Według mnie, nikt kto potrzebuje pomocy, nie powinien o nią prosić, tylko ją otrzymywać. 

Renata

Renata

Wolontariat to poznawanie siebie, swoich umiejętności i swojej otwartości na potrzeby drugiego człowieka.

Monika

Monika

Po prostu pewnego dnia znalazłam informację o Fundacji na stronie internetowej i zadzwoniłam z zapytaniem, czy nie przydałby im się ktoś do pomocy, wolontariusz. I tak od 7 już lat jesteśmy razem. Jest to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. 
Dziękuję wszystkim podopiecznym i innym wolontariuszom za nieustające lekcje siły, odwagi, radości, pokory i wiary, że dobro jednak istnieje. 
W pojedynkę może nie zmienimy świata, ale jeśli będzie nas więcej to mamy szansę.
Sylwia

Sylwia

Wolontariat dla mnie: siła napędowa. Miałam taki czas w życiu, że mi brakowało, zatem teraz dzielę się czym mogę. Pieniędzmi, czasem, dobrym słowem. Za Sokratesem „Weź tyle ile potrzebujesz, daj tyle ile możesz”. 

Jola i Kazik

Jola i Kazik

Czym jest dla mnie wolontariat?
Kazik:
Dawaniem cząstki swojego serca innym.
Jola:
Szukałam w życiu aktywności, które dawałyby poczucie sensu.
Wolontariat to było to. Okazało się, że to także spotkania ze wspaniałymi ludźmi, Wśród nich odnalazłam męża. Wolontariat to czysta radość.
Lucyna

Lucyna

Lubię pomagać i jednocześnie poznawać wartościowych ludzi. 

Michał

Michał

Dlaczego warto pomagać…? Po części robię to dla siebie, bo po latach w końcu zaczynam być dumny z siebie. Uwielbiam patrzeć w oczy osób, którym jakoś tam pomogłem… Jak zaczynają się pojawiać iskierki radości, tak zwyczajnie się uśmiechają… Bo przecież oczy są zwierciadłem duszy.
Joanna

Joanna

Pomaganie jest to coś nad czym nie muszę się zastanawiać. Dla mnie w życiu ważne jest, aby wspierać innych i mieć wsparcie innych osób, nie istotne czy się znamy czy nie. Ciesze się, że wspólnie możemy tworzyć piękne historie. 
Michał

Michał

Z wolontariatem jest trochę jak z dawaniem komuś prezentu: Bardzo często większą radość ma obdarowujący, niż obdarowywany. Warto robić takie prezenty tym, którzy nie mają lekko.
Ktoś kiedyś, moim zdaniem bardzo mądrze, powiedział: „Jeśli nie czynisz czyjegoś życia lepszym, marnujesz swój czas” – staram się żyć w ten właśnie sposób, bo to daje mi spełnienie.
Martyna

Martyna

Działania fundacyjne dają mi możliwość większego zaangażowania w pomoc innym co sprawia mi dużą satysfakcję.
Cenię sobie współpracę z ludźmi, którzy podobnie jak ja lubią i chcą nieść nadzieję poprzez pomaganie.
Wolny czas najchętniej spędzam na górskich szlakach lub koncertach plenerowych – zawsze w otoczeniu dobrych ludzi, którzy są dla mnie największą wartością. Najlepiej relaksuję się praktykując jogę, słuchając muzyki, czytając książki. Postępuję w myśl zasady – „Prawdziwy przyjaciel to ten, kto wchodzi, gdy reszta świata wychodzi.

Katarzyna

Katarzyna

Wolontariat to poświęcenie czasu dla osób które tego potrzebują. Pomagam bo warto czasami zrobić coś dla innych i oderwać się od codzienności, a przy okazji można poznać wiele wspaniałych ludzi.

PayPal

Wpłać darowiznę za pomocą systemu PayPal. Możesz szybko i bezpiecznie wpłacić dowolną kwotę.

dotpay

Wpłać darowiznę za pośrednictwem systemu dotpay. Możesz szybko i bezpiecznie wpłacić dowolną kwotę.

Przelew bankowy

Wpłać darowiznę za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego. Kliknij po więcej szczegółów i numer rachunku.

Przekaż nam 1%

Zachęcamy do przekazania nam 1 % swojego podatku wpisując w PIT-a nasz nr KRS 0000264888. Kliknij po więcej szczegółow.

Wolontariat

Szukamy wolontariuszy, którzy chcieliby do nas dołączyć i  poświęcić swój czas dla naszych podopiecznych.

Zbiórka na Facebooku

Zachęcamy do organizowania zbiórek charytatywnych na portalu Facebook. Kliknij po więcej szczegółów

l

Payroll

Payroll to deklaracja pracowników firmy o przekazywaniu na rzecz Fundacji w regularny sposób części przychodów

Ślubne pomaganie

Może ktoś z Was lub Waszej rodziny będzie miał niebawem ślub. W tym wyjątkowym dniu można w łatwy sposób pomóc innym.