NOWI PODOPIECZNI

WOJTEK

Ma 6 lat i już go los bardzo doświadczył. Wojtuś cierpi na padaczkę lekooporną z zaburzeniami świadomości i napadami ogniskowymi. Tomografia komputerowa wykazała wadę mózgowia, poszerzenie przestrzeni podpajęczynówki ze spłaszczeniem zakrętów kory, dodatkowo występuje wada genetyczna – multiduplikacja chromosomu X i Y. Doprowadziło to do opóźnienia rozwoju psychoruchowego, szczególnie mowy. Niestety po przebytej chorobie Codid-19 u  chłopca doszło do niewydolności oddechowej, nasiliły się napady padaczki i chłopiec używa respiratora 24 godziny na dobę. Rodzice założyli zbiórkę na portalu siepomaga, z całego serca prosimy o przyłączenie się do niej:)

Wojciech Frąckowiak – zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

 

KAJA

Ma  11 lat i zespół Downa  oraz wady wielorozwojowe. Po operacji biodra ma problemy z chodzeniem. Kaja ma 3 rodzeństwa, mamę która się nimi zajmuje oraz pracującego tatę. Mieszkają w starej kamienicy w 2 pokojach. Dziewczynka ma także poważne problemy stomatologiczne. Mimo to jest wesoła i uśmiechnięta.

 

KAROL

KAROL ma lat 11, zmaga się z  porażeniem mózgowy i dużymi przykurczami. Jest dzieckiem leżącym, bez logicznego kontaktu. Karmiony doustnie i przez sondę.

Mama Justyna, samodzielnie wychowuje dwoje dzieci: Karola oraz 13 letnią zdrową Marlenę.
Wychowuje ich fajna , młoda, energiczna mama, gotowa nieść pomoc innym w potrzebie.
Chłopiec potrzebuje nowego wózka, który jest bardzo drogi, kosztuje  około  15.000 zł.

Potrzebne są także  środki na regularną opiekę neurologiczną,, gdzie koszt wizyty prywatnej to 280 złotych.  Mimo tych ogromnych problemów to fajna, kochająca się rodzina, która radzi sobie najlepiej jak potrafi.

 

SZYMON

Chłopiec  ma 7 lat. Jest dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną, ma także zespół wad genetycznych i ubytek przegrody międzyprzedsionkowej. Chłopiec wraz z tatą i wujkiem mieszka w trudnych warunkach. Są kochającą się rodziną.

 

 

WRZEŚNIOWE ZBIÓRKI

We wrześniu zwyczajowo odbyło się wiele zbiórek przy okazji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych.  podczas koncertów Letniego Grania.

Gościliśmy także na koncertach w klubie „Tama” i na spektaklu „Deszczowa Piosenka”, w gościnnych progach Teatru Muzycznego.

Podczas zbiórek na rzecz podopiecznych uzbieraliśmy kwotę 8429,09 złotych. Dziękujemy

 

 

BIEG MOTYLI

W piękny wrześniowy weekend nad Maltą odbył się Bieg Motyli. Na starcie stanęło 1300 uczestników, by już po raz piąty uczestniczyć w tym charytatywnym przedsięwzięciu.Celem imprezy jest promowanie działań hospicjum.  Nasza Fundacja też tam była:)

 

 

BIEGAMY DLA WOJTKA

Całą akcję dla podopiecznego Fundacji wymyślił nasz super wolontariusz Michał. Akcja trwa do północy 22 października. Szczegóły w linku:

Biegamy Dla Wojtka | Facebook

 

 

WÓZEK SZYTY NA MIARĘ

Podopieczny i pracownik Fundacji Artur,  zbiera na nowy wózek inwalidzki, sam o tym pisze tak:

„Hej!

Część z Was może pamiętać mnie z moich corocznych zbiórek na turnus rehabilitacyjny. Tym razem zwracam się z gorącą prośbą o Waszą pomoc w sfinansowaniu zakupu wózka inwalidzkiego.Obecny wózek jest już za mały, mocno wysłużony i nie spełnia swojej funkcji.

Mam zanik mięśni, co sprawia, że stopniowo tracę zdolność do poruszania się. Obecnie mogę jedynie poruszać oczami, które pozwalają mi sterować komputerem. Nawet utrzymanie głowy bez zagłówka stanowi dla mnie ogromne wyzwanie. Od 9 lat respirator wspomaga moje oddychanie.

Wózek, który pozwoli mi komfortowo i bezpiecznie poruszać się, musi być wykonany na miarę moich potrzeb. Musi mieć profilowane siedzisko i oparcie, system zagłówków, który utrzyma moją głowę oraz półkę do transportu respiratora. W lipcu tego roku byłem na pomiarach i doborze wózka. Z pomocą konsultanta wybraliśmy i zamówiliśmy model ZiPPIE RS z niezbędnymi przeróbkami. Koszt takiego wózka to ponad 27 000 zł, a refundacja ze środków NFZ wynosi zaledwie 3 tysiące złotych.

Bez Waszego wsparcia nie będę w stanie pokryć kosztów wózka, dlatego z całego serca proszę o choćby najmniejszą wpłatę.”

Jeśli ktoś z Państwa chciałby pomóc podaję link do zbiórki:

Wózek szyty na miarę | zrzutka.pl

 

 

WSPIERAMY PODOPIECZNYCH

1.  Kaziu  choruje na nowotwór – 671,50 złotych  nutridrinki

 

2. Ania ma porażenie mózgowe – ze środków celowych na rzecz podopiecznej: 4150 złotych; fizjoterapia, rehabilitacja i półkolonie

 

3. Artur zmaga się z zanikiem mięśni – 1200 złotych rehabilitacja

 

Wsparcie o łącznej kwocie:  6.021,50 złotych  złotych 

 

Dziękujemy, że jesteście z nami !!!

Wspólnie poprawiamy życie tak ciężko chorych ludzi. Bądźcie z nami na zawsze

Zdrowia dla Wszystkich!!