[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Mając na uwadze jeden z najważniejszych dni w roku, jakim jest Dzień Dziecka, zaprosiliśmy nasze dzieciaki wraz z rodzinami na piknik rodzinny zorganizowany przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.
Dla wszystkich gości zaplanowano wiele atrakcji i niespodzianek. Piękna, słoneczna pogoda była dodatkowym atutem tych wydarzeń. Odwiedzający w tym dniu koszary przy ulicy Wojska Polskiego mogli uczestniczyć w grach i zabawach integracyjnych przygotowanych dla najmłodszych, w których każdy dostał upominek. Największym zainteresowaniem milusińskich cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia „zamek”, dwa kucyki oraz trzy pieski z fundacji „Mały Piesek Zuzi”, do których ustawiały się długie kolejki niecierpliwie oczekujących dzieci.
Miłośnicy militariów mogli uczestniczyć w przygotowanych pokazach sprzętu wojskowego. Odwiedzający mogli zobaczyć sprzęt na co dzień używany przez żołnierzy, między innymi czołg PT-91 „Twardy”, bojowy wóz piechoty, kołowy transporter opancerzony „Rosomak”, a także wielozadaniowy pojazd kołowy „HMMWV”. Dopełnieniem pokazu była wystawa motocykli którymi, szlakiem Stefana Czarnieckiego, przyjechali cykliści z Danii. Dużą frajdą była możliwość sprawdzenia umiejętności snajperskich podczas strzelania z broni pneumatycznej. Nie zabrakło także elementów historycznych. Wrażeń związanych z naszą historią dostarczył pokaz przygotowany przez grupę rekonstrukcji historycznych „Warta”, jak również mała inscenizacja na podstawie „Pamiętników Paska”. Dla małych i dużych otwarto Muzeum Broni Pancernej, gdzie oprócz ciągle wzbogacanej ekspozycji, można było po raz pierwszy obejrzeć dioramę przedstawiającą fragment Bitwy pod Grunwaldem.

Na koniec żołnierze poczęstowali nas wojskową grochówką i chlebem ze smalcem.

 

[huge_it_gallery id=”68″][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]