Do Mityngu Lekkoatletycznego w Mosinie (28.05) coraz bliżej

Nasi zawodnicy ciężko trenują, żeby godnie rywalizować z najlepszymi drużynami świata. Jedną z naszych medalowych nadziei jest Kazimierz Wielki Talent. Sami zobaczcie co potrafi nasz champion. ??Pamiętajcie, że zmagania całej naszej drużyny (Kaziu, Jola K., Aga, Danuta, Julka, Ania, Magda, Jola M.) możecie zobaczyć na żywo w mosińskiej hali OSiR w ostatnią sobotę maja w godz. 14:00-17:00. Bardzo liczymy na Państwa doping? Kto może niech przyjedzie i kibicuje Zapraszamy serdecznie

 

 

 

SALON FRYZJERSKI DLA UBOGICH

???Nie tak dawno temu, przy ul. Łąkowej w Poznaniu, powstał pierwszy salon fryzjerski dla ubogich.

Koordynatorem jego działań jest siostra Józefa, ale aby to wszystko miało szansę funkcjonować, potrzebni są ludzie dobrego serca oraz sponsorzy. Do tych pierwszych należy m.in. Izabela Woźniak, wolontariuszka naszej fundacji, mistrzyni fryzjerskiego fachu i jednocześnie właścicielka salonu Akademia Piękna Hair. Iza w zakładzie przy Łąkowej pełni regularne dyżury fryzjerskie, przywracając poczucie ludzkiej godności oraz uśmiechy na twarzy klientów. Z kolei wśród pozyskanych przez nas sponsorów jest marka lokikoki.pl, której gorąco dziękujemy za przekazany sprzęt. Bez wolontariuszy, a także nożyczek, maszynek do strzyżenia, szamponów i suszarek byłoby ciężko. Dziękujemy

 

WIZYTA W ZOO

W słoneczny, majowy poniedziałek wybraliśmy się do zoo w Poznaniu. W wycieczce uczestniczyło aż 130 osób z Ukrainy

Po podróży pociągiem, a następnie autokarami, rodziny z dziećmi, korzystając z pięknej pogody spędziły wiele godzin w otoczeniu wspaniałej przyrody i dzikich zwierząt.

Były opowieści o słoniach i żyrafach, spotkanie z nosorożcem Diuną i wiele innych atrakcji. Nie mogło, rzecz jasna zabraknąć odwiedzin u uratowanych przed wojną w Ukrainie tygrysów. Najważniejsze jednak, że na twarzach naszych ukraińskich przyjaciół widzieliśmy uśmiechy. To był niesamowity czas. Dziękujemy gorąco za wspólnie spędzony dzień ??

 

EKIDEN

Spotkaliśmy się w majową, słoneczną niedzielę nad Maltą by pobiec w drużynie Fundacji Niesiemy Nadzieję. Wśród wolontariuszy i pracowników Fundacji, którzy zdecydowali się wziąć udział znaleźli się odważni zmotoryzowani podopieczni; Magda, Kaziu i Artur. Wszystko na bieżąco relacjonował nasz wolontariusz i dziennikarz, Piotr w towarzystwie Anety, Michała, Jacka i Kazia

Facebook

Piotr zrobił super filmik z wydarzenia. Oglądając można poczuć te niesamowite emocje

link do filmiku

Zdjęcia w pełni pokazują cudowną atmosferę w ferworze, której udało się zebrać aż 8 tysięcy złotych. To wszystko dzięki środkom z pakietów startowych, a także loterii. Wszystkim bardzo dziękujemy

 

 

BIEG ELEGANTA W MOSINIE

Jak co roku, w przedostatni weekend maja, odbyły się Dni Mosiny. W ramach obchodów zorganizowano Bieg Eleganta na dystansie 5 kilometrów. Fundację Niesiemy Nadzieję wspaniale reprezentowali zawodnicy w osobach Agnieszki i Kazimierza. Oboje dali niezłego czadu, a po minięciu w szalonym tempie linii mety, otrzymali pamiątkowe medale. Zawodnikom towarzyszył tajemniczy mężczyzna z bujną brodą. Czyżby łowca talentów

 

 

I MITYNG LEKKOATLETYCZNY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Sobota 28 maja był dniem, w którym odbyła się kolejna sportowa impreza z udziałem fundacji. Taka przez wielkie „I”. Mityng Sportowy pod patronatem Burmistrza gm. Mosina, a na nim moc atrakcji. Podopieczni startujący w zawodach, punkty profilaktyki zdrowotnej, obecność Mistrza Olimpijskiego Szymona Ziółkowskiego i wiele innych. Organizatorem zawodów byli nasi przyjaciele z mosińskiego stowarzyszenia SAMI SWOI, a gościny udzielił miejscowy Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Cała impreza zaczęła się od prezentacji drużyn

Facebook

 

Nasi dzielni zawodnicy walczyli w kilku dyscyplinach.

Jola w biegu z przeszkodami

Facebook

Aga w pchnięciu kulą

Facebook

Kaziu w rzucie młotem

Facebook

Julka w rzucie oszczepem

Facebook

Magda w rzucie dyskiem

Facebook

Mama Magdy w skoku w dal

Facebook

Ania, mama Julki w trójskoku

Facebook

Danka, mama Agi w biegu płaskim

 

Piękne medale otrzymaliśmy z rąk Mistrza Olimpijskiego, Pana Szymona Ziółkowskiego. Co widać na filmiku i zdjęciu

Facebook

Dostaliśmy pamiątkowy dyplom

My także przekazaliśmy na ręce Pana Szymona Ziółkowskiego upominek i kilka miłych słów za zaangażowanie w pomoc potrzebującym

Facebook

Zdrowa, przebiegająca w bardzo przyjaznej atmosferze rywalizacja sportowa to coś, co dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym jest niezwykle ważne i potrzebne.

Dlatego tak bardzo doceniamy możliwość współtworzenia takiego wydarzenia i mamy nadzieję, że za rok widzimy się ponownie!

W końcu – Niesiemy Nadzieję 🙂

 

 

KIERUNEK UŚMIECH

W dniach 26- 27.05 ekipa Fundacji Niesiemy Nadzieję pod opieką koordynatorki projektu Kierunek uśmiech – stomatologia osób niepełnosprawnych , Lucyny, wyruszyła do kliniki dentystycznej do Ostrawy. Ten projekt to nadzieja dla osób z niepełnosprawnościami na zdrowy i piękny uśmiech. Pomoc jest nieoceniona. Przy jednej wizycie można wyleczyć wszystkie chore zęby. Na miejsce dotarliśmy bezpiecznie dzięki Matmich – Bus. Dziękujemy

 

 

POMOC DLA UCHODŹCÓW

Pomoc dla Ukrainy niesiona za pośrednictwem Fundacji Niesiemy Nadzieję nie ustaje.

W ubiegłym tygodniu przekazaliśmy zestaw mebli dziecięcych otrzymany od naszej niezawodnej wolontariuszki Kingi oraz piękny, biały rower ofiarowany przez naszego fundacyjnego przyjaciela – Jacka Mezo Mejera.

Dziękujemy bardzo darczyńcom za ich wielkie serducha

 

 

ZBIÓRKA NA WAKACJE

Zbieramy środki na wyjazd wakacyjno-rehabilitacyjny dla naszych podopiecznych. Wśród nich są dzieci i dorośli z porażeniem mózgowym, zanikiem mięśni, mukowiscydozą i innymi ciężkimi chorobami.

Raz do roku w okresie wakacji wyjeżdżamy z podopiecznymi w nowe, ciekawe miejsca. Naszym celem jest zapewnienie im profesjonalnej rehabilitacji oraz terapii w połączeniu z wypoczynkiem w pięknych okolicznościach przyrody. Podczas wyjazdu mają okazję ze sobą pobyć, spróbować nowych rzeczy, podreperować swoje zdrowie, ale przede wszystkim odpocząć i nabrać sił na kolejne dni i tygodnie.

Dla wielu naszych chorych przyjaciół wspólny wyjazd jest jedyną w ciągu roku okazją do opuszczenia swoich czterech ścian. Każda osoba z niepełnosprawnością czy doświadczona ciężką chorobą, tak samo jak osoby zdrowe, a może nawet bardziej, potrzebuje od czasu do czasu zmienić otoczenie, odetchnąć głęboko, by na nowo odnaleźć sens i motywację do walki o własne zdrowie i życie.

Tego rodzaju wyjazd jest równie ważny dla opiekunów, rodziców, dziadków, którzy nieprzerwanie każdego dnia otaczają swoich bliskich opieką.

W tym roku nasza waleczna drużyna, w terminie 23-30.06. wybiera się na obóz rehabilitacyjno – wypoczynkowy do ośrodka „Wielspin” w Wągrowcu. W obozie udział weźmie 25 podopiecznych oraz ich opiekunowie.

Zdajemy sobie doskonale sprawę,że kwota 45 tysięcy jest spora, ale postanowiliśmy dać naszym podopiecznym odrobinę radości, zwłaszcza po trudnym okresie pandemii i aktualnie dziejących się wydarzeniach w Ukrainie.

Link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/cmhgxg?fbclid=IwAR0zGUCZlGqrxNEGxB9x96vObHPKpElSVuZ_aR4Yxi6XqWJ9SO7ohMJRBoQ

 

WYJAZD REHABILITACYJNY | zrzutka.pl

 

 

KONCENTRATOR TLENU DLA MARZENY

Marzena tak opisuje siebie i swoją sytuację:

„Nazywam się Marzena Rełkowska i od wielu lat zmagam się z licznymi chorobami. Spondyloartropatia, choroba Leśniewskiego – Crohna, astma oskrzelowa, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, celiakia, choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa, przewlekłe, kłębuszkowe zapalenie nerek z zespołem nerczycowym. Do tego już trzykrotnie przechodziłam Covid-19, co doprowadziło do poważnych zmian płucnych i jeszcze bardziej osłabiło, mój i tak nie dość wydolny organizm. Przechodziłam też raka tarczycy. Przed czterema laty zmarł mój syn Adrian, który chorował na mukowiscydozę. Jak widać, życie mnie nie oszczędza. Pomyślicie Państwo – biedna, mocno doświadczona przez los kobieta. Ja patrzę na to jednak inaczej. Żyję. Nie poddaję się. Walczę. Jeśli mogę, czytam książki, jeśli nie mogę, robią to dla mnie inni. Swój ból potrafię przekuć w działania na rzecz innych. Gdy tylko stan zdrowia na to pozwala, aktywnie pomagam innym potrzebującym i dzielę się dobrem. Od bardzo dawna wspieram podopiecznych poznańskiego Caritasu. Jeśli nie mogę się ruszać, jak teraz, robię to telefonicznie leżąc w łóżku. Gdy nie mogę nawet tego, myślę ciepło o ludziach, którym z pewnością jeszcze pomogę i planuję działania na czas, gdy tylko mój stan się choć trochę polepszy. Bo choć to być może zabrzmi jak frazes, życie ma sens wtedy, gdy żyjemy nie tylko dla siebie.

Jednak, by to życie mogło się dalej toczyć, oprócz zażywanych przeze mnie leków, niezbędny jest odpowiedni, specjalistyczny sprzęt. To dlatego się tu pojawiłam i odważyłam opowiedzieć o sobie publicznie. To dlatego Fundacja Niesiemy Nadzieję, której jestem podopieczną utworzyła tę zbiórkę. Ufam, że dzięki Państwu zbierzemy odpowiednią kwotę na zakup koncentratora tlenu, który znów pozwoli mi funkcjonować dla siebie samej i dla innych. Teraz jestem zamknięta w czterech ścianach. Zewnętrzny koncentrator tlenu, pozwoli mi na przebywanie poza domem nawet do 4 godzin. Pomóżcie mi proszę Państwo ponownie otworzyć drzwi na świat! Dziękuję pięknie za każdą, nawet symboliczną wpłatę. Niewiele mogę dać Państwu w zamian, ale obiecuję pamiętać i ciepło myśleć o każdym darczyńcy. ”

Link do zbiórki:

KONCENTRATOR TLENU dla Marzeny | zrzutka.pl

 

 

 

POMAGAMY PODOPIECZNYM

 

1.   Wsparcie w postaci żywności dla uchodźców z Ukrainy w wysokości 2600 zł oraz leków 3300 zł

 

2. Agata choruje na mukowiscydozę –  250 zł leki

 

3. Artur choruje na zanik mięśni – 400 zł na rehabilitację

 

4. Klaudia choruje na dziecięce porażenie mózgowe – 240 zł rehabilitacja

 

5. Karol i Kamil  chorują na dziecięce porażenie mózgowe – 502 zł  pieluchomajtki

 

6. Anastazja  choruje na dziecięce porażenie mózgowe – 300 zł rehabilitacja

 

7. Kaziu  choruje na nowotwór – 530 zł  nutridrinki

 

8. Magda choruje na dziecięce  porażenie mózgowe – 800 zł rehabilitacja

 

9. Konrad  choruje na zanik mięśni – 600 zł rehabilitacja

 

10. Staś  choruje zespół Downa, a jego bracia Gabriel i Marcel na zespół alkoholowy FAS –   300 zł  leki oraz pieluchy

 

11. Asia choruje na mukowiscydozę – 76 zł leki

 

12. Krzysztof jest ofiarą wypadku samochodowego – 2420  zł rehabilitacja

 

 

Wsparcie w łącznej wysokości 12.318 złotych

Dziękujemy, że jesteście z nami !!!