Przyjaciele Fundacji

Marcin Dorociński

 

Międzynarodowej sławy polski aktor teatralny i filmowy, aktywny działacz społeczny, człowiek o szlachetnym sercu. Sześciokrotnie nominowany do Orłów. Laureat Paszportu Polityki za 2012 rok w kategorii „film”. Grał m.in. w takich filmach i serialach jak: „Gambit królowej”, „Głęboka woda” , „Pitbull”, ” Psy 3. W imię zasad”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Bitwa o Anglię, „Jack Strong”, „Czarny Młyn”,”  Jesteś Bogiem”, „Róża” i wiele innych.

W życiu osobistym chętnie angażuje się w sprawy społeczne, troszczy się nie tylko o dobro innych osób, tych najbardziej potrzebujących, ale także działa na rzecz zwierząt. W 2016 w plebiscycie „Gwiazdy Dobroczynności”, w kategorii ekologia, nominowany przez World Wide Fund for Nature, otrzymał nagrodę za działalność na rzecz ochrony przyrody, zwłaszcza zagrożonych gatunków zwierząt. Natomiast podczas Gali Gwiazd Dobroczynności w 2021 roku otrzymał Honorową Gwiazdę Dobroczynności oraz nagrodę Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Wspiera i kibicuje Fundacji Niesiemy Nadzieję od wielu lat. Promuje działania Fundacji w swoich mediach społecznościowych, zachęca do udziału w naszych akcjach, przekazuje osobiste gadżety na licytacje.

Monika Witkowska

 

Podróżniczka, do tej pory odwiedziła ponad 180 krajów, głównie podróżując samotnie. Żeglarka, w rejsach morskich i oceanicznych przepłynęła ponad 30 tys. mil morskich. Himalaistka, zdobyła m.in. takie szczyty jak: Manaslu, Lhotse, Mount Everest i Koronę Ziemi. Jeździ na nartach, nurkuje, zajmuje się sportami powietrznymi, pisze książki, przewodniki, artykuły, prowadzi prelekcje i wykłady motywacyjne. Niezwykłe przygody, niezwykłe osiągnięcia, niezwykła pasja życia. Kim jest Monika Witkowska? Sama mówi o sobie tak: „Jestem normalna. Mieszkam w bloku, pracuję, mam swoje kłopoty, a i kompleksy też :), no ale robię wszystko, aby swoje życie przeżyć ciekawie”….. i nie żałować tego czego nie zrobiła. Dlatego, gdy tylko może odwiązuje liny, opuszcza bezpieczną przystań, łapie w żagle pomyślne wiatry i podróżuje, śni, odkrywa świat.

Wspiera Fundację Niesiemy Nadzieję od kilku lat, promuje nasze akcje w swoich mediach społecznościowych, przekazuje pamiątki z podróży na licytacje, organizuje zbiorki na podopiecznych Fundacji, osobiście udziela się w naszych akcjach charytatywnych. 

Artur Kujawiński

 

Jeden z najbardziej utalentowanych i zasłużonych ultramaratończyków w Polsce, człowiek o żelaznym sercu i niezłomnej woli. Biegacz i pasjonat biegania. Nie ma dla niego dystansu, którego nie dałoby się przebiec. Ukończył tak legendarne biegi jak: ultramaraton Badwater (uznawany za najtrudniejszy bieg na świecie), ultramaraton Spartathlon, Ultra Great Britain, Ultra Davos, Great Barrow Challenge, Supermaraton Kalisia, Across Scotland i wiele innych. W 2021 roku przebiegł samotnie bez supportu dystans dookoła Polski, pokonując w ciągu 69 dni blisko 4000 km. Organizator wielu imprez biegowych, m.in. takich jak: Recordowa Dziesiątka, czy Bieg Niepodległości RunPoland, w  którym w 2018 roku pobiegło blisko 25 000 uczestników, co w kategorii frekwencja jest rekordem Polski wszechczasów.

W ramach swojej sportowej aktywności chętnie angażuje się w sprawy społeczne, akcje charytatywne, np. prowadząc zbiórki na leczenie chorych dzieci. Jest także Przyjacielem Fundacji Niesiemy Nadzieję, wspiera nasze działania, promuje nas w swoich social mediach.

Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka

 

Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, lekkoatletka, dwukrotna olimpijka. Biegam od zawsze, na początku w ramach lekcji wf-u a później trochę bardziej profesjonalnie. W swoim dorobku mam medale mistrzostw świata i Europy w sztafecie 4x400m. Są to: srebrny medal na MŚ w Doha 2019, złoto na ME w Berlinie, złoto na HME (halowe mistrzostwa Europy) w Belgradzie 2017, srebro na HMŚ w Birmingham, 2 złote medale mistrzostw Europy w kategorii juniora na 400 i 4x400m, rekord polski juniorek na 400m, brązowy medal młodzieżowych ME  w biegu na 400m oraz srebrny medal w sztafecie 4x400m (na tej samej imprezie). Jestem również mistrzynią Uniwersjady z 2018 roku w sztafecie 4x400m. Ponadto doktorantka (ale tu jeszcze nie mam się czym chwalić :D). W wolnych chwilach uwielbiam gotować i piec – mogę sobie na to pozwolić jak trenuję, wtedy nie liczę kalorii. Jestem miłośniczką psów rasy basset hound. 

MEZO

A właściwie Jacek Mejer. Polski raper, od dwóch dekad obecny na polskiej scenie muzycznej, dziennikarz radiowy i osobowość telewizyjna. Twórca wielu przebojów, autor skłaniających do refleksji tekstów. Poza solową działalnością artystyczną współpracował z takimi wykonawcami jak Ascetoholix, Slums Attack, Owal/Emcedwa, Liber, DJ Decks, Duże Pe, IGS, Sylwia Przybysz, Kasia Wilk, Ewa Jach czy legandarny 52 Dębiec. Laureat wielu nagród muzycznych, m.in. Eska Music, VIVA Comet i Superjedynki. Dwukrotnie nominowany do Fryderyka. Jego największe przeboje to „Ważne”, „Sacrum”, „Aniele”, „Wstawaj” czy „Kryzys”. Mezo jest urodzonym sportowcem. Od lat propaguje zdrowy styl życia, jest znakomitym biegaczem długodystansowym (jego najlepszy czas na dystansie maratonu to 2:48:32 h), triathlonistą oraz tenisistą. Motto, które mu przyświeca to „Muzyka, Sport, Motywacja”. W 2017 roku wydał płytę „Życiówka” w całości poświęconą bieganiu. Mezo znany jest ze swojej działalności dobroczynnej, od lat jest jednym z ambasadorów Drużyny Szpiku. Nasz przyjaciel uświetnił 15-lecie Fundacji Niesiemy Nadzieję dając niesamowity koncert.

Michał Misiek Koterski

Polski aktor, prezenter telewizyjny, satyryk.

Człowiek o niezwykłym poczuciu humoru i wielkiej wrażliwości. Doskonale znany z ról filmowych w takich projektach jak „Ajlawju”, „Dzień Świra” „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „7 uczuć”, „Krime Story, Love Story czy „Gierek”. Aktora można również zobaczyć na deskach teatralnych w przedstawieniach „Mayday 2”, „Chcesz się bawić? Zadzwoń!”, „Z Twoją córką nigdy?” czy „Dzień Świra”. Misiek Koterski jako osoba publiczna od lat angażuje się w działania społeczne, przekuwając swoje własne doświadczenia związane z uzależnieniami w uświadamianie osobom z różnych środowisk zagrożeń jakie niosą ze sobą niebezpieczne dla zdrowia i życia używki. Aktor chętnie bierze udział w spotkaniach z ludźmi uzależnionymi, osobami dotkniętymi problemem bezdomności czy podopiecznymi fundacji i stowarzyszeń, którzy zmagają się z niepełnosprawnościami oraz ciężkimi chorobami. Pytany o to po co to robi, niezmiennie odpowiada, że jeśli spotkanie z setką ludzi może uratować choć jedno ludzkie życie, warto to robić. Misiek Koterski to przykład siły jaka drzemie w każdym z nas, a uwolnienie której potęguje dobro i wzmaga niesienie pomocy tym, którzy tego potrzebują. O tym jak artysta zachęca do niesienia pomocy, możecie przekonać się oglądając poniższy filmik.