[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]POMAGAMY

Dzięki Waszemu wsparciu możemy regularnie pomagać podopiecznym. Pod grafiką szczegółowo przedstawiamy wsparcie jakiego mogliśmy udzielić od początku roku podopiecznym. 

 

 STYCZEŃ 

1. Mariusz – 400 zł ( karta do biedronki)

                   392 zł FV za leki.

2. Artur – 400 zł rehabilitacja

3. Kazimierz – 435 zł  na odżywki odżywki

4. Krzysztof – 12560 zł na rehabilitację  

5. Konrad Kamiński – 400 zł na rehabilitację

6. Anastazja Kamińska –  300 zł  na rehabilitację

7. Ubrania dla Kasi

8. Dwa komputery do hospicjum palium

9. Transport chorych

10. i inne wsparcia…

                                           14.887 zł

 

LUTY

1.  Karol – 184 zł  pieluchy 

2.  Artur – 400 zł rehabilitacja

3.   Mariusz – 390 leki

4.   Anastazja – 300 zł rehabilitacja

4.  Konrad – 500 zł rehabilitacja

5.   Krzysztof – 12560 turnus rehabilitacyjny

6.   leki Kaziu – 430 leki

                                      = 14.764 zł

 

MARZEC

1. Jakub –  800 zł krzesło toaletowe  

2. 10000 zł –  zakup kart podarunkowych do Biedronki

3.  Artur – 400 zł rehabilitacja  

4. Staś – 300 zł leki 

5. Krzysztof –  700 zł  rehabilitacja  

6. Kaziu   490 zł leki  

7. Konrad –  900 zł rehabilitacja 

8. Anastazja – 300 zł  rehabilitacja 

                                                = 13.890 zł

 

CHRUŚCIKOWY CHALLANGE

Nasze kochane rodziny i przyjaciele upiekli chruściki. Celem akcji było sprawienie radości pracownikom oraz podopiecznym Hospicjum Palium. Udało się:)

 

WIRTUALNY KULIG

Był to cykl czterech spotkań odbywających się ze względu na pandemię , wirtualnie. Na każdym z przystanków widzowie mogli wysłuchać wywiadu z gościem specjalnym, a także odwiedzić ciekawe miejsca. Poza tym każdemu spotkaniu towarzyszyły konkursy z nagrodami oraz licytacje. Akcja trwała od 1 do 28 lutego. Każdej niedzieli mogliśmy spotkać się wirtualnie poprzez stronę fundacji na Facebooku, w godzinach 18.00 -20.00

PRZYSTANEK 1 –  „ADRENALINA I HARDCORE”

Podczas tego przystanku wspólnie odwiedziliśmy DeepSpot – najgłębszy basen do nurkowania na świecie. Mieliśmy zaszczyt poznać PanieMonikę Witkowską– himalaistkę żeglarka, globtroter, a także Patrycję Wyciszkiewicz-Zawadzką dwukrotną uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich, v-ce Mistrzynię Świata w biegu sztafetowym 4×400 m. kobiet. Nagrody do wygrania podczas tego przystanku to: piękny zestaw od Solar Company S.A., śliczna biżuteria od YES, a także jeszcze niedostępne w sprzedaży książki Moniki Witkowskiej i porada prawna mecenasa.  Przedmiotem aukcji był pobyt voucher na dobowy pobyt w hotelu i kurs nurkowania w DeepSpot. 

   

PRZYSTANEK 2 – W POSZUKIWANIU PRZYGÓD”

W Walentynki miał miejsce drugi przystanek akcji charytatywnej Fundacji Niesiemy Nadzieję i Lions Club Rotunda „Wirtualny Kulig „.
Przystanek ” W poszukiwaniu przygód „, dostarczył widzom atrakcji związanych z wizytą w Muzeum Arkadego Fiedlera i rozmową z synem podróżnika, a także wywiadem z podróżnikiem – Panem Jackiem Palkiewiczem.
Dodatkowo mogliśmy obejrzeć filmik przedstawiający Artura Koniecznego, który jest niepełnosprawnym pracownikiem Fundacji. Jak również posłuchać historii Dominika Dąbkiewicza, który zawodowo związany jest z Fundacja. Obaj są autorami strony dedykowanej akcji, a także filmików i grafik. Ich praca zasługuje na uznanie, ponieważ obaj cierpią na postępujący zanik mięśni. Jeden obsługuje komputer wzrokiem, używając do tego specjalnego oprogramowania, drugi kciukiem. W przypadku Dominika pokazane zostały piękne obrazy jego autorstwa, tworzone na komputerze.

PRZYSTANEK 3  „CESARZ TO MA KLAWE ŻYCIE”

W niedzielę 21 lutego miał miejsce trzeci przystanek akcji charytatywnej „Wirtualny kulig „. Tytuł spotkania” Cesarz to ma klawe życie „. Podczas przystanku w Bibliotece Miejskiej w Głogowie mogliśmy posłuchać ciekawostek o Zamku Cesarskim w Poznaniu. Wysłuchaliśmy ciekawej rozmowy z Panem Krzysztofem Materną. Poznaliśmy Pana Kazia, który jest podopiecznym fundacji i maluje piękne motyle. Jacek, nasz pracownik pięknie o Panu Kaziu opowiadał. Były anegdoty, konkursy z nagrodami, super atmosfera. Akcji towarzyszyła licytacja książki naszej noblistki, Pani Olgi Tokarczuk z osobistą dedykacją.

PRZYSTANEK 4 UCZTA DLA KONESERÓW”

W niedzielę miał miejsce finał akcji charytatywnej 'Wirtualny kuligu”
Zebraliśmy ponad 25 tysięcy złotych. Pieniądze te wykorzystamy na zakup leków i środków medycznych dla podopiecznych. Odwiedziliśmy: najgłębszy basen do nurkowania na świecie Deepspot, Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, CKZ w Poznaniu oraz Hotel Bazar. Podczas przystanków towarzyszyli nam między innymi: Monika Witkowska i Jacek Palkiewicz – podróżnicy, Krzysztof Materna i Tomasz Raczek. Dobrym duchem akcji była Joanna Kulig. Akcję w aukcjach wsparli Przyjaciel Fundacji Marcin Dorociński, a także Olga Tokarczuk. W kuligu pojechało 158 sanek. W sankach gościnnie zasiedli także rektor UE w Poznaniu prof. dr hab. Maciej Żukowski oraz lekkoatletka Patrycja Wyciszkiewicz – Zawadzka.
 

 

MORSOWANIE Z KULIGIEM:)

Naszą akcję charytatywną wsparła grupa PnB Morsy, która zdecydowała się podczas morsowania zbierać dla nas pieniążki. Akcja zakończyła się piękną kwotą 694.22 zł. Pięknie dziękujemy. Wasze dobro ogrzało mocno Nasze serca:)


PODSUMOWANIE

Akcja charytatywna „Wirtualny kulig”, która trwała przez cały luty zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy ponad 25.000 tys. zł na zakup leków i środków medycznych dla naszych podopiecznych. Akcja miała zasięg międzynarodowy (3 kontynenty, 9 państw). Wpłaty wpłynęły z Polski, Francji, Estonii, Węgrzech, Kanady, Japonii, Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Kulig zawitał do najgłębszego basenu na świecie Deepspot, Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, Zamku Cesarskiego w Poznaniu oraz Hotelu Bazar. Gośćmi specjalnymi byli Monika Witkowska, Jacek Pałkiewicz, Krzysztof Materna i Tomasz Raczek. Wizerunkowo akcję wsparli Joanna Kulig i Marcin Dorociński oraz Olga Tokarczuk przekazując na licytację książkę „Księgi Jakubowe”. Gościnnie w kuligowych przystankach wystąpili rektor UE w Poznaniu prof. dr hab. Maciej Żukowski oraz lekkoatletka i sprinterka Patrycja Wyciszkiewicz – Zawadzka. Nieoficjalnie pobiliśmy rekord Guinnessa, bo w naszym wirtualnym kuligu pojechało 158 sanki. Realizację przystanków streamowaliśmy z Firmy PR Prelite i głogowskich bibliotek. Renifery wykończone, bo pracowały ponad 2 tys. godzin ale jakie szczęśliwe:)

WIEŚCI OD PODOPIECZNYCH

WAKACYJNE WSPOMNIENIA OLI

Nasi podopieczni poza nieustanną walką o swoje zdrowie starają się normalnie żyć. Ola wspomina wakacje. 

FIT MAGDA

Magda każdego dnia dba o swoją kondycję. Jest to możliwe między innymi Waszemu wsparciu:)

OPERACJA LIDKI

Podopieczna Fundacji Lidia, która choruje na mukowiscydozę przeszła operację nosa i fess. Czuje się dobrze.

FANTAZJA JULII

Julia dzięki zbiórce pod patronatem Fundacji Dziecięca Fantazja otrzymała nowy fotel masujący, zabawki z Fisher-Price  r, w tym: pluszowego Elmo, kocyk, poszewkę na poduszkę. Osoby z fundacji dołożyły wszelkich starań żeby upominki były trafione w punkt. Na razie Julka po operacjach jest za szczupła, ale jak tylko wróci do formy na pewno będzie mogła korzystać z nowego fotela.

W kolejce do spełnienia marzeń czeka jeszcze trójka naszych cudownych dzieciaków: Krystian, Kamila i Konrad. Zajrzyjcie na stronę www.wishsurfing.pl by wspomóc ich zbiórki.

Kamila https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/459

Krystian https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/443

Konrad https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/417

Dobro ogrzewa serce:)

Razem możemy więcej:)

KRZESEŁKO KĄPIELOWE DLA JAKUBA

Nasz podopieczny Jakub ma teraz komfort kąpieli. Krzesełko kosztujące 800 złotych mogliśmy zakupić dzięki Waszemu wsparciu. 

PODRÓŻE ZDROWOTNE  KONRADA

W styczniu, po feriach Konrad z wielkim zapałem wrócił do szkoły, niestety po tygodniu pojawił się Covid i szkoła została zamknięta na 2 tygodnie. Przeżyłam dużo stresu i postanowiłam nie puszczać Kondzia do szkoły, aż nie zaszczepi się większość kadry szkolnej.

W lutym byliśmy w Poradni Genetycznej, Konrad jest badany pod kątem chorób wywołujących otyłość, mamy zalecone usg jamy brzusznej i okulistę, które trzeba ogarnąć na własną rękę ?ale damy radę. Na szczęście krew udało się pobrać, a to już dla nas sukces.

Następna wyprawa to, Poradnia psychologiczno – pedagogiczna Dębiec. Konrad mimo dużego zmęczenia wytrzymał całe 3 godziny rozwiązywania zadań, żeby mógł dostać orzeczenie na następne lata nauki w szkole.

Najnowsze informacje, niestety nie są optymistyczne. Neurochirurg, nie jest w stanie pomóc Konradowi, skierował do poradni urazowo – ortopedycznej, noszenie gorsetu nie pomogło. Kręgosłup Konrada w wyniku TK, pokazuje, że kręgi się nie zrastają, a złamania się poszerzają i idą w złą drogę. Nie jest dobrze. ?Trzeba skonsultować i spróbować coś zrobić, może się uda. Zobaczymy…

Konrad jest oczywiście rehabilitowany w domu, lekcje też ma domu, nie jest łatwo, ale daje radę,bo to dzielny chłopak. W międzyczasie,, zaproszono,, nas na noc do Szpitala na ul Szpitalną, na badanie oddechu, czyli POLISOMNOGRAFIĘ. Noc pełna kamer, kabelków, itp, wszystko żeby z monitorować wydolność oddechową Kondzia Jest tylko takie małe ale, przyjęcie na oddział w piątek o 11.00, natomiast trzeba w środę między 8.00 a 9.00 jechać do nich w celu pobrania wymazu na Covid.

Podsumowując dwie duże wyprawy przed nami.

Dziękujemy, że jesteście !!!

Wspólnie poprawiamy życie tak ciężko chorych ludzi.

Zdrowia dla Wszystkich!!

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Fundacji
Niesiemy Nadzieję

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]