[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Kochani ,

Czy lubicie otrzymywać kartki z życzeniami, miłe listy? 

W Fundacji wymyśliliśmy akcję „Poczta Nadziei”.

 Akcja ta ma polegać na wysyłaniu przez życzliwych ludzi kartek , listów z życzeniami, które mogą wywołać radość, humor czy uśmiech:), do wybranego podopiecznego z Naszej Fundacji.

Pomysł  wziął się z inspirującej historii Craiga Shergolda, chłopca, który  ciężko zachorował na nowotwór mózgu. Jego mama wpadła na pomysł, by zwrócić się do ludzi z prośbą o przesyłanie kartek z życzeniami. Craig wyzdrowiał, a akcja z kartkami przyniosła Mu wpis do Księgi Rekordów Guinessa:)

https://www.youtube.com/watch?v=P98h0ahO-xw&t=241s

Pomyśleliśmy, że nie damy rady wyleczyć naszych dzieciaków, ale  możemy im  sprawić radość, a także zwrócić uwagę w fajny sposób na działania Fundacji, która przecież pomaga:)

Kartki będą przychodziły na adres siedziby Fundacji. Dla każdego dziecka dołączymy wraz z kartkami mały drobiazg:)

Nasze super dzieciaki:)

1. AMELIA ADAMCZAK

 

Amelka w tym roku skończyła 10 lat. Mimo tak krótkiego życia wiele przeszła. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Pierwszy rok życia spędziła w szpitalu.Powikłania, zakażenia i zatrzymanie akcji serca spowodowało że jest porażona czterokończynowo .Niedotlenienie spowodowało że jest dzieckiem niesprawnym intelektualnie. Jest oddech podczas snu jest wspomagany przez respirator nie połyka i jest karmiona przez peg, pomimo tych wszystkich obciążeń jest bardzo radosnym i pogodnym dzieckiem. Każdego dnia budzi się z uśmiechem na ustach. Jej chęć życia i radość daje nam siłę każdego dnia do walki z wszelkimi trudnościami. Amelka kocha muzykę to jej cały świat. Bardzo lubi słuchać jak jej czytamy uwielbia też się kąpać.

2. ANIA KIELISZEWSKA 

 

Ania ma 9 lat. Swoim uśmiechem potrafi zniewolić każdego. Od urodzenia zmaga się z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym. Z jej naturą Pani Kierownik garnie się do zarządzania swoimi trzema siostrami 🙂 Ulubione przestrzenie Ani to teatr i kościół- zna na pamięć zarówno hity musicalowe, jak i pieśni kościelne:). Teraz z wielka pasją podchodzi do nauki czytania.

3. JULIA KMIECIK

 

Julia ma 13 lat i mimo tego, że nie chodzi i nie mówi jest wesołą i radosną dziewczynką. 

Julia uwielbia kiedy coś się dzieje, napewno nie jest typem domatora. Często uczestniczy w turnusach rehabilitacyjnych i chociaż ciężko na nich pracuje bardzo je lubi. 

Ze wszystkich form rehabilitacji najbardziej lubi basen. Od małego kocha wodę. W tym roku wakacje spędziła nad morzem i lodowaty Bałtyk nie był jej straszny. Drugą pasją Julki jest muzyka, dlatego jeśli spotka się ja na spacerze praktycznie zawsze ma słuchawki na uszach. Kolejną rzeczą charakteryzującą Julkę jest to, że uwielbia dreszczyk emocji, coś co podnosi jej adrenalinę- kolejki górskie, karuzele, huśtawki.. Byle jak najwyższej i jak najszybciej..

Taka właśnie jest Julia!

4. KONRAD KAMIŃSKI

 

Konrad choruje na zanik mięśni DMD. 

Jest bardzo pogodnym dzieckiem. Uwielbia się przytulać i przesyłać buziaki. Ma duze poczucie humoru i potrafi naprawdę rozśmieszac ludzi i dawać pozytywna energię. Interesują go wszystkie konsole i gry retro, jak i te najnowsze, maceraft, super mario, sonik to jego ulubione. Ma dużo ulubionych YouTuberow,z których zdobywa ogromną wiedzę o świecie. 

5. OLIWIER WOŹNIAK

 

Oliwier ma 9 lat. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce-czterokończynowe. Interesuje się : huśtawkami, muzyką, czytaniem książek,a szczególnie twórczością Jana Brzechwy 🙂 Lubi podróże, zwierzęta i przyrodę. Jest dzieckiem pogodnym i komunikatywnym.

6. STAŚ KWIATEK

Staś ma 7 lat. Cierpi na zespół Downa oraz uszkodzenie wielonarządowe, z zakażeniem krwi włącznie. Ma stomię tracheotomię, jest żywiony dożylnie przy pomocy specjalnej pompy, przez którą też otrzymuje leki. Pomimo tragedii jaka Go spotkała jest rezolutny, wesoły, uśmiechnięty. Lubi taniec i balet. Kocha Barbie i „Anię z Zielonego Wzgórza”:)

7. KRYSTIAN KAMZOL

 

Krystian ma 12 lat. Zdiagnozowano u chłopca zespół chorób psychomotorycznych, jedna z półkul mózgowych nie pracuje. Krystian jest pogodny i ruchliwy. Lubi jeździć na hulajnodze i rowerze. Interesuje się sportem i komputerami. 

8. MARYSIA RUS

 

Marysia ma 14 lat. Straciła ukochaną mamę, dziewczynką zajmuje się tata.  Dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, porusza się na wózku inwalidzkim. Interesuje się komputerami i telefonami. Uwielbia grać w grę „The Sims”. Jest bardzo mądra i koleżeńska . Dzięki swojemu wesołemu usposobieniu ma moc przyciągania do siebie ludzi. Uśmiech to Jej znak rozpoznawczy:)

ZASADY AKCJI:

1. Kartki i listy do dzieci prosimy przesyłać na adres:

FUNDACJA ” NIESIEMY NADZIEJĘ”

Ul. Traugutta 34

61-514 Poznań

2. W przesyłkach prosimy umieszczać tylko pozytywne treści.

3. Można życzenia przesłać do więcej niż jednego dziecka:)

4. Prosimy nie umieszczać w kopertach pieniędzy, kosztowności itp.

Mamy nadzieję,że przyłączycie się do zabawy i ruszymy wspólnie lawinę dobra:)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]