ROCZNICA FUNDACJI NIESIEMY NADZIEJĘ

4 października obchodziliśmy 15 – to lecie Fundacji. Przez te 15 lat pomogliśmy wielu ludziom, zorganizowaliśmy wiele imprez i inicjatyw. Działać będziemy jeszcze mocniej i szybciej?

 

KARIERA FILMOWA ANASTAZJI

„Serca dwa” to produkcja stacji Super Polsat. Format przybliża osoby niepełnosprawne w kontekście realizowania potrzeby miłości i bliskości. Prezentowane są związki osób z różną niepełnosprawnością. W sposób bardzo mądry i delikatny. W drugiej serii występuje nasza piękna Anastazja z partnerem:) Dwa kolejne odcinki można oglądać w każdą sobotę o 11:00 na kanale Super Polsat. Warto:)

 

ODEJŚCIE KLAUDII

Niestety zdarza się tak, że nasi podopieczni odchodzą. Tak się stało w przypadku Klaudii, pięknej dziewczyny, która chorowała na mukowiscydozę. Organizm nie wytrzymał walki z chorobą mimo, że dziewczyna doczekała się przeszczepu płuc i nerek. Klaudia była krótko naszą podopieczną, ale zapamiętamy ją na zawsze.

 

BAL NA GALI DOBROCZYNNOŚCI

W dniu 9 października wybraliśmy się na Bal Gwiazd Dobroczynności. Pan Marcin Dorociński, przyjaciel naszej Fundacji otrzymał aż dwie nagrody, Honorową Gwiazdę Dobroczynności oraz nagrodę za całokształt działalności charytatywnej, przyznawaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Fundacje na Balu Gwiazd Dobroczynności reprezentowali Prezes Fundacji Aneta Badzińska i Wiceprezes Jacek Konieczny.

Podczas balu były chwile na rozmowy oraz pozyskiwanie kolejnych przyjaciół fundacji?

Panem Adamem Bodnarem

Panem Piotrem Zeltem

Panem Michałem Grudzińskim

To były niezapomniane chwile, które zostaną z Nami na długo.

 

 

ANIOŁ W FUNDACJI

Mamy wśród wolontariuszy osobę szczególną. To Iza, miłośniczka dobrej literatury i…pomagania. Z takimi dobrymi aniołami u boku możemy góry przenosić.

Na Izę zawsze możemy liczyć?

 

 

FUNDACJA NA POZNAŃ SPORT EXPO

W dniach 15 – 17 października prowadziliśmy zbiórkę na rzecz podopiecznych Fundacji na Targach Poznańskich. Wszystkim odwiedzającym nasze stoisko dziękujemy. Dzięki hojności osób obecnych na imprezie zebraliśmy aż 10.152.51 złotych. Dziękujemy.

 

RADOŚĆ ANTKA

Jakiś czas temu zbieraliśmy na dostawkę do wózka inwalidzkiego dla naszego kochanego podopiecznego Antka. Wreszcie jest. Antek może nabrać prędkości? Radość chłopca pokazuje filmik? To wszystko dzięki Wam, ludziom dobrej woli. Z serca dziękujemy

Facebook

A poniżej radość na zdjęciach

 

WIEŚCI OD KONRADA

Poniżej kilka słów od mamy Konrada: ” Witam serdecznie.

Kochani❤️ Jesteśmy wreszcie w naszym nowym, wygodnym domku. Trwało to trochę, bo bez przeszkód się nie obyło? Mieszkamy 3 tygodnie, kartonów ubywa, jeszcze trochę i będzie pięknie?. Konrad przeszedł na nauczanie indywidualne w domu, była to trudna decyzja dla mnie, ale jego miażdżący się kręgosłup wygrał tą walkę, bo walczyłam do końca. ?Jednocześnie w tym samym czasie przeszedł na pełną opiekę Hospicjum domowego. Z jednej strony są plusy, bo ma więcej wizyt lekarza, pielęgniarki, psychologa i rehabilitanta. Godzin rehabilitacji jest 10 na 3 miesiące, nie jest to dużo, ale zawsze coś. Kondziu musi mieć więcej rehabilitacji,żeby zahamować postępy choroby, więc resztę godzin trzeba opłacać. Minusy to ,nasza świeża sprawa, zaopatrzenia na sprzęty i buty. Hospicjum niestety nie posiada lekarza uprawnionego do wystawiania zleceń, trzeba niestety udać się do specjalisty,a tu terminy niestety? W szkole był taki lekarz i nie mieliśmy problemu z otrzymaniem zlecenia w kilka dni. Trzeba było znowu powalczyć, ale dzięki uprzejmości lekarza udało mi się i mamy nowe buty i wózek.

Kondziu ma w nowym domu miejsce, żeby się poruszać na wózku, mieści się do łazienki ?No i oczywiście żadnych barier do wyjścia z domu. Wreszcie wyjeżdżamy bez schodołazu, a mój kręgosłup trochę odpocznie.

Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za każdą pomoc.”

 

SPOTKANIE NA PIZZY

W niedzielę (24.10), spotkaliśmy się w gronie przyjaciół i wolontariuszy Fundacji była to doskonała okazja do tego by się poznać , podsumować dotychczasowe działania oraz zaplanować nowe?

Wszystko miało miejsce w gościnnych progach https://www.facebook.com/CAMP Chwaliszewo 75

Spotkanie w ramach projektu szerzącego ideę wolontariatu zostało sfinansowane z budżetu Miasta Poznania. Jesteśmy szczęśliwi, że wspólnie spędzony czas przebiegł w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze.

Bardzo dziękujemy

https://www.facebook.com/Poznan

https://www.facebook.com/Pozarzadowy.Poznan

https://pomocni-poznan.pl/

 

 

POMAGAMY PODOPIECZNYM w tym miesiącu udało się pomóc;

 

1. Artur choruje na zanik mięśni – 400 zł na rehabilitację

 

2. Klaudia choruje na dziecięce porażenie mózgowe – 240 zł rehabilitacja

 

3. Paulina choruje na zanik mięśni – 40000 zł – przeszczep komórek macierzystych, wizyty lekarskie, leki, pozostałe opłaty

 

4. Maksymilian choruje na powikłania po sepsie – 700 zł –  okulary

 

5.  Krzysztof jest ofiarą wypadku samochodowego – 700  zł rehabilitacja

 

6. Aga choruje na przepuklinę oponowo rdzeniową – 423 zł pieluchomajtki

 

6. Agnieszka choruje na glejaka IV stopnia –  250 zł leki

 

7.  Konrad  choruje na zanik mięśni – 700 zł rehabilitacja

 

8. Agata choruje na mukowiscydozę –  500 zł leki

 

Razem wyszło: 43913 zł

 

Dziękujemy, że jesteście z nami !!!

Wspólnie poprawiamy życie tak ciężko chorych ludzi bądźcie z nami na zawsze?

Zdrowia dla Wszystkich!!

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół Fundacji

Niesiemy Nadzieję