[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

CZERWIEC

ARTUR JEDZIE NA TURNUS USPRAWNIAJĄCY?

Dnia 1 czerwca, dokładnie w Dzień Dziecka uruchomiliśmy zbiórkę na rzecz naszego podopiecznego i pracownika Fundacji- Artura Koniecznego. Celem zbiórki było zebranie funduszy na turnus rehabilitacyjny dla Niego. Udało się, dzięki ludziom dobrej woli Artur ma kolejną szansę powalczyć o zdrowie?


W akcję włączył się po raz kolejny serdeczny Przyjaciel Fundacji, Pan Marcin Dorociński, który na swoim oficjalnym profilu Facebook umieścił takie słowa:
Czołem Kochani,
Od jakiegoś czasu wspieram dzielnych pracowników
Fundacja Niesiemy Nadzieję – pomaga ona osobom niepełnosprawnym, o ograniczonych możliwościach poruszania się i sami zatrudniają w swojej fundacji osoby o różnym stopniu niepełnosprawności.
Kilka miesięcy temu ufundowałem sprzęt komputerowy dla Dominika – podopiecznego fundacji, a dziś chciałbym Was zachęcić do wsparcia Artura – schorowanego młodego człowieka, który marzy o turnusie rehabilitacyjnym. Każda złotówka przybliża go do upragnionego celu.
Miłego dnia,
M.”

WSPÓŁPRACA FUNDACJI „NIESIEMY NADZIEJĘ” I „MAM MARZENIE”


Spotkała Nas przemiła niespodzianka. Poznański oddział Fundacji „Mam Marzenie” umieścił w dziale„ aktualności”, na swojej stronie internetowej taki oto wpis:
Fundacja Niesiemy Nadzieję to poznańska organizacja, która opiekuje się dziećmi chorymi na choroby zagrażające życiu, poprzez dofinansowywanie lekarstw czy zakup innych niezbędnych w leczeniu i rehabilitacji środków. Pomoc jest kierowana do wielu rodzin z całej Polski.
Kilka miesięcy temu mieliśmy przyjemność poznać Fundację Niesiemy Nadzieję na spotkaniu indywidualnym, na które zostaliśmy zaproszeni. Podczas spotkania omawialiśmy różne kwestie dotyczące naszej współpracy. Wymieniliśmy się unikatową i niepowtarzalną wiedzą, bogatym doświadczeniem oraz radami na przyszłość.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Fundacja Mam Marzenie oraz Fundacja Niesiemy Nadzieję rozpoczynają współpracę!
Dzięki temu porozumieniu Fundacja Mam Marzenie zwiększy swoje zasięgi, co pozwoli nam na więcej zrealizowanych dziecięcych marzeń! Jesteśmy wdzięczni Fundacji Niesiemy Nadzieję za pomoc w informowaniu rodziców o możliwości zgłoszenia swojego dziecka do Fundacji Mam Marzenie. Dziękujemy!
A wszystko zaczęło się od spełniania marzenia naszego podopiecznego Konrada, który otrzymał laptopa? Pisaliśmy o tym  w poprzednim mailu do Was Kochani?

NASI DZIELNI RODZICE


Siłą, która pozytywnie napędza Nas do działań w Fundacji jest codzienna obserwacja niezwykłego poświęcenia rodziców naszych podopiecznych. Ich troska, miłość nieustannie nas zachwyca. O takich rodzicach jak pan Krzysztof- tata dwójki naszych podopiecznych, nasza Pani Prezes Aneta mówi „ W butach, żywcem do nieba”?
Pan Krzysztof działa w OSP, jest honorowym krwiodawcą i dawcą szpiku. Tylko brać przykład?

CODZIENNE ŻYCIE NASZYCH RODZIN


W czerwcu wpadliśmy na pomysł by przedstawiać Wam codzienność naszych podopiecznych. Ich zajęcia, czas wolny, pasje, marzenia.
Ważnym elementem każdego dnia w życiu osoby niepełnosprawnej czy ciężko chorej jest rehabilitacja, która pozwala utrzymać ciało i umysł w tak dobrej formie jak to tylko możliwe?Wiedzą o tym doskonale;

 

Magda dzielnie ćwiczy z Panią fizjoterapeutką?


A także Konrad, który trenuje mowę pod czujnym okiem logopedy?
 KONRAD-ĆWICZENIA Z LOGOPEDĄ.mp4

Nasz Artur też jak widać ma moc?

 

 

 

Nie samą rehabilitacją człowiek żyje. Na przyjemności, takie jak spacery czy ważne uroczystości też trzeba znaleźć czas.

10 urodziny Konrada

 

Konrad na spacerze z mamą?

 

Imieniny Magdy?

 

RAZEM BEZPIECZNIE


Fundacja otrzymała grant z Urzędu Miasta Poznania w ramach programu „Razem bezpiecznie” ,w wysokości 2460 zł na zakup maseczek i rękawiczek dla 30 rodzin z terenu Poznania. 
Poniżej fotorelacja z wizyt u naszych podopiecznych?Do każdej paczki z artykułami dla bezpieczeństwa mogliśmy dołączyć karty na zakupy do Biedronki. Tu jak zwykle pomógł nasz dobroczynny Anioł Fundacji- Pan Tomasz, który regularnie co miesiąc wspiera akcję zakupu kart kwotą 1000 zł. Dziękujemy, ta pomoc jest bezcenna?

 

RELAKS KUBY


Kuba ma teraz” sprzymierzeńca „w walce z bólem, a przy okazji szansę na relaks. Wszystko dzięki macie masującej?

 

LIPIEC

FORMA SIĘ SAMA NIE ZROBI?


Nasza podopieczna Agnieszka regeneruje się na Turnusie Aktywnej Rehabilitacji w ośrodku „Wielspin” w Wągrowcu pod czujnym okiem instruktorki fitness -Pauli?

 

SUPER WAKACJE KONRADA


Nasz kochany podopieczny Konrad wyjeżdża na zasłużone wakacje do babci. Bardzo dziękujemy za zapewnienie bezpłatnego transportu Panu Pawłowi Politowicz z firmy A.S. Politowicz .Kierowcą w tej podróży zdecydował się zostać Nasz Jacek. Jak zwykle stanął na wysokości zadania?
Dziękujemy Jacku za poświęcony czas i pomoc. 

 

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA ARTURA

Artur otrzymał przenośny akumulator do respiratora, dzięki czemu nie musi już być wciąż „przypięty” do gniazdka. Może poczuć swobodę w podróżowaniu.
Szerokiej drogi?

 

ZABAWKI OD FUNDACJI „MAM MARZENIE”

Janusz Korczak powiedział „Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Wie  o tym doskonale zaprzyjaźniona z Nami Fundacja „Mam Marzenie”, która podarowała cudowne zabawki Naszym podopiecznym?

 

SWOBODNY ODDECH LIDKI

Lidka na co dzień walczy z mukowiscydozą,sprzęt, który widoczny jest na zdjęciach to tylko malutka część potrzebna jej do codziennego funkcjonowania z tą straszną chorobą. 

 

PRELEGENT AGNIESZKA

Nasza podopieczna była kiedyś wykładowcą akademickim. Wykorzystała te umiejętności podczas prelekcji o Naszej Fundacji na swoim turnusie rehabilitacyjnym. Sądząc po uśmiech poszło jej „ śpiewająco”?

 

Dziękujemy, że jesteście !!!
Wspólnie poprawiamy życie tak ciężko chorych ludzi. 
 
Zdrowia dla Wszystkich!![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]