[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

1. KIBIC OLIWIER

Uśmiech dziecka jest największą radością.

Tym razem sprawiliśmy radość Oliwierowi. Chłopak jest wielkim fanem Lecha Poznań. Gdy klub się o tym dowiedział, postanowili zrobić prezent małemu kibicowi:)

Lech Poznań ślicznie dziękujemy. Jesteście ludźmi o ogromnych , gorących sercach:)

 

2. FIT ANASTAZJA

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Wie o tym doskonale nasza podopieczna, Anastazja. Ćwiczy z uśmiechem na ustach:)

 

3. AGNIESZKA AMBASADOREM

Fundacja przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji , której celem jest stworzenie miejsc, w których osoby z niepełnosprawnościami, które nie mogą skorzystać z toalety, mogły dokonać zmiany pampersa na specjalnej leżance, w pomieszczeniu gdzie poza tym znajdzie się: sedes, umywalka, kosz na zużyte pieluchy. Miło nam ogłosić, że jednym z ambasadorów ogólnopolskiej akcji PRZEWIJAMY POLSKĘ, jest Agnieszka:)

 

4. PODRÓŻE KINGI

Długi czerwcowy weekend był doskonałym czasem na podróże pracowników i podopiecznych fundacji. 🙂

W taką podróż wybrała się nasza piękna Kinga, a celem stał się cudowny Gdańsk i okolice:)

 

5. ZAKUPY DLA KASI

Na zdjęciach nasza podopieczna Kasia ze swoim wspaniałym, futrzastym opiekunem. Jacek, dobra dusza fundacji zawsze spieszy z pomocą, tym razem pomógł zrobić dziewczynie zakupy. Jak widać wszyscy zachwyceni:)

 

6. WIZYTA U PANA KAZIA

Nasz Jacek jest niezastąpiony. A to coś załatwi z kategorii „mission impossible”, a to zrobi zakupy, a czasami odwiedzi, tylko po to, by wywołać uśmiech:) Tym razem u Pana Kazia:)

Super:)

 

7. WIEŚCI OD LIDKI

Nasza Lidka to super dziewczyna, która walczy z groźnym wrogiem mukowiscydozą. Kilka słów od niej:

„Kilka dni temu obchodziłam swoje 21 urodziny. Pomimo upałów czułam się dobrze, mogłam pojeździć na rowerze, cieszyć się słońcem. Jednak od kilku dni kiedy zaczęła się zmiana pogody, nastąpiło pogorszenie. Gorzej mi się oddycha, mam duszności, jest sporo kaszlu i wydzieliny. Czuje się zalana wszystkim. Zaczyna się brak apetytu z którym staram się walczyć. Osoby chore na mukowiscydozę pewnie doskonale znają to uczucie. Budzisz się w nocy, jest Ci duszno, męczy cię kaszel, pomimo leków które zażywasz codziennie. Robisz inhalacje o 2 w nocy, czekasz aż trochę puści duszność. Zasypiasz, ale dopiero po jakimś czasie bo pomimo że duszność lekko odpuściła to masz strach w głowie, czy to kolejna infekcja, a może po prostu płuca wysiadają. Ten strach jest wszechogarniający i nie pozwala zasnąć. W końcu odpuszcza i on bo zmęczenie bierze górę. Jednak budzisz się kilka razy jeszcze z powodu kaszlu, niezbyt silnego ale pochłania 5 minut ze snu. Powtarza się to kilkukrotnie. W końcu nawet kaszel Ci odpuścił. To efekt zaawansowania choroby i zaostrzenia. Miałam gorączkę, wzięłam leki i spałam. Po przebudzeniu, zauważyłam że budzik który budzi mnie po 6 dzwonił ale byłam tak zmęczona że nie słyszałam. Obudziłam się godzinę później, znów z dusznościami ale bez gorączki. Kończę właśnie inhalacje, żeby ruszyć do kuchni na śniadanie. Nie chcę mi się jeść ale wiem że trzeba bo to da mi siłę jeśli nastąpiła jakaś infekcja. Za 3 dni idę do szpitala na badania kwalifikacyjne do przeszczepu płuc, a pewnie z powodu zaostrzenia, które się czai zostanę w kurorcie zwanym szpital 2 tygodnie. Niestety tak bywa. Oby szybko minęły. Może za kilka tygodni rozpocznie się refundacja leków przyczynowych i mukowiscydoza w Polsce już nie będzie ciężką, nieuleczalną chorobą, a chorobą przewlekłą, taką jak astma. Wierzę w to bardzo głęboko. Dziękuję bardzo za przeczytanie postu. Obecnie trwa zbiórka na moje leczenie”:

https://www.siepomaga.pl/lidia-kwiatkowska

Wiemy kochani, że macie gorące, współczujące serca, jeśli chcecie możecie tej niesamowitej dziewczynie pomóc:)

 

8. ZBIÓRKA NA JARMARKU ŚWIĘTOJAŃSKIM DLA ANTKA

Do naszej fundacyjnej rodziny dołączył cudowny chłopak – Antek. Ma 8 lat, wspaniałą rodzinę, choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Bardzo potrzebuje dostawki do wózka inwalidzkiego, która pozwoliłaby mu na większą samodzielność. Niestety wniosek jaki złożyli rodzice chłopca do PFRON na dofinansowanie tego tak bardzo potrzebnego sprzętu , został odrzucony. I tu się pojawiła nasza niezawodna ekipa:) Najpierw zorganizowaliśmy spotkanie całej cudownej rodziny z Panią Moniką Witkowską, alpinistką, która organizowała zbiórkę pieniążków. Cel to kwota 8051 złotych, to wysokość Broad Peak:)

W ostatni weekend czerwca pojawiliśmy się na Starym Rynku by zbierać na Antka, który z całą swoją rodziną nam towarzyszył. Dzięki gorącym sercom Poznaniaków, udało się zebrać aż 6692,44 zł.

Przede wszystkim dziękujemy spółce Targowiska Sp. z o.o., która umożliwiła nam pojawienie się na tegorocznym Jarmarku Świętojańskim i udostępniła piękny domek, w którym mogliśmy zaprezentować nasze niezwykłe „fanty”.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, bez Was by tego nie było:)

ZPPD Poznań, Fundacja IGI, Art Lions Club Poznań Rotunda, Restauracji Działkowiec , Pani Wiesi.

Dziękujemy WOLONTARIUSZOM,

Piotr Szulc, Maga, Julka, Julka, Janek, Isabel Isabel, Natalka, Michał Czarnyszka, Ewa Chrapkowska, Kasia, Małgorzata Aleksandra Barczewska Zosia, Lucyna Markowiak, Kamila, Zygmunt, Krzysztof Madelski, Magda.

 

9. WAKACJE OLIWIERA

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego Oliwier wraz z rodzicami był na wakacjach. Sądząc po zdjęciach wspaniale spędzili czas:)

 

10.WIZYTA W ZOO

Antkowa ekipa gotowa na spotkanie z dzikimi zwierzętami w poznańskim Nowym Zoo. Przewodzi im największy znawca naszych braci mniejszych (choć często przecież większych) pan Remigiusz Koziński. Ahoj przygodo!

 

 

WSPARCIE DLA PODOPIECZNYCH

 

1. Staś  choruje  na zespół Downa, a jego bracia mają FAS, czyli zespół poalkoholowy – 330 zł pieluchomajtki

 

2. Kaziu  choruje na nowotwór – 511 zł  leki

 

3. Karol i Kamil  chorują na dziecięce porażenie mózgowe – 186 zł pieluchomajtki

 

4. Konrad  choruje na zanik mięśni – 600 zł rehabilitacja

 

5. Anastazja  choruje na dziecięce porażenie mózgowe – 300 zł rehabilitacja

 

6. Krzysztof jest ofiarą wypadku samochodowego – 500  zł rehabilitacja

 

7. Artur choruje na zanik mięśni – 400 zł na rehabilitację

 

8. Karty do Biedronki – 1000 zł, wsparcie żywnościowe ze środków własnych fundacji.

= 3 827 zł[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]