Wybrane akcje i wydarzenia zorganizowane przez Fundację Niesiemy Nadzieję

Wirtualny kulig

To czterotygodniowa akcja polegająca na organizacji wirtualnego kuligu, w którym uczestnicy wpłacając dowolną kwotę na FNN mogli wykupić swoje sanki i dołączyć się do kuligu. Akcja wiązała się z próbą pobicia rekordu najdłuższego kuligu na świcie. Udało się, w naszym kuligu jechało aż 158 sanek. Wirtualny Kulig to cykl czterech spotkań online, do których co niedzielę dojeżdżał nasz kulig, Spotkania były transmitowane w formie streamingu na Fb i na Youtube.  Ambasadorami Wirtualnego Kuligu byli m.in.: Joanna Kulig, Marcin Dorociński, Tomasz Raczek, Krzysztof Materna, Jacek Pałkiewicz, Monika Witkowska, Marek Fiedler. Akcja osiągnęła zasięg międzynarodowy, uczestnikami kuligu byli darczyńcy z aż 7 krajów i 3 kontynentów.

Kierunek uśmiech

Dwudniowy wyjazd do kliniki stomatologicznej do Ostrawy w Czechach, gdzie kilkunastu naszym podopiecznym lekarze pod narkozą przeprowadzili zabieg leczenia zębów. Fundacja zorganizowała przejazd autokarem dla podopiecznych wraz z ich opiekunami, zapewniła nocleg, znalazła się też chwila na krótkie zwiedzanie miasta. Dzieci wróciły do domów ze zdrowymi zębami i mogą się pięknie uśmiechać. Koszty wyprawy oraz leczenia w całości zostały pokryte ze środków firmy, z którą Fundacja nawiązała współpracę.

Misja Tokio Maraton 2020

Członek naszego fundacyjnego zespołu, uczestnik jednego z 6 najbardziej prestiżowych biegów maratońskich na świecie – Tokyo Marathon wystartuje w stolicy Japonii razem z 42 podopiecznymi FNN, umieszczając ich zdęcia na swojej koszulce. W ten sposób, symbolicznie nasi podopieczni przebiegli dystans razem z naszym biegaczem i pozostałymi 35 tysiącami uczestników z całego świata. Akcja polegała na zachęcaniu do wykupienia kilometrów trasy tego maratonu. Darczyńcy mogli kupić kawałek trasy w odcinkach jednego z 42 kilometrów lub jednego z ostatnich 195 metrów (trasa każdego maratonu liczy 42 km i 195 m.). Z uwagi na pandemię wywołaną wirusem covid-19 bieg w 2020 roku się nie odbył, zbiórka funduszy została zakończona, nasz biegacz wypełni swoją misję jak tylko organizatorzy zorganizują najbliższy maraton, na którym będą moli wystartować obcokrajowcy. Na naszych podopiecznych czekają przygotowane przez nas pamiątkowe medale finishera.

Sztafeta Ekiden

W 2021 roku przygotowaliśmy aż sześć pięcioosobowych sztafet które pod banderą FNN wystartowały w biegu sztafety maratońskiej w Poznaniu. Nasi biegacze razem z pozostałymi 73 sztafetami rywalizowali nad Jeziorem Maltańskim w bardzo szczytnym celu: organizator biegu – Kancelaria Prawa Pragmatiq – przekazała naszej Fundacji część uzyskanych wpływów z opłat startowych. Oprócz tego Fundacja przygotowała swoje stoisko w strefie Startu/Mety przy okazji organizując zbiórkę do puszek.

Wakacje nad morzem

Od kilku lat na wakacje zabieramy naszych podopiecznych razem z ich rodzicami na tygodniowe wakacje nad polskie morze. zajęcia rekreacyjno-ruchowe zapewniają przeszkoleni animatorzy, od rana do zachodu słońca bawimy się korzystając z uroków polskiego Bałtyku. Przez ostatnie dwa lata nie udało nam się zorganizować takich wyjazdów, jak wielu z nas, w domach zatrzymała nas pandemia wywołana wirusem covid-19. Wrócimy tam jak tylko to będzie możliwe.

Bal przebierańców

Każdy ma prawo do zabawy, a uśmiech dziecka jest jedną na najpiękniejszych nagród jaką może otrzymać każdy rodzic. Nie zapominamy i o tym, dlatego zorganizowaliśmy naszym podopiecznym bal przebierańców, na którym przy dźwiękach muzyki, stołach pełnych pyszności bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych.

Jarmark Świętojański

Zorganizowaliśmy własne stoisko w czasie Jarmarku Świętojańskiego – największej tego typu imprezy w Poznaniu. Na stoisku wolontariusze Fundacji sprzedawali produkty, które udało nam się pozyskać od osób nas wspierających (wyroby z włóczki, własnoręcznie malowane obrazy, świece zapachowe własnego wyrobu itp.). Ponadto na Starym Rynku w okolicy naszego stoiska zorganizowaliśmy zbiórkę do puszek. Całość zebranej kwoty została przeznaczona na zakup wózka dla 8 letniego Antka, który nie może samodzielnie chodzić.

Poczta Nadziei

Każdy z nas lubi otrzymywać listy i kartki. To bardzo miły dowód serdeczności i pamięci o drugim człowieku. Dlatego zorganizowaliśmy akcję pod nazwą Poczta Nadziei, w ramach której można było wysyłać kartki do naszych podopiecznych. Setki osób przesłało piękne kartki, a także książki, płyty z autografami, zabawki, listy z życzeniami dla naszych dzieci, które przekazaliśmy im jako wyraz wsparcia i otuchy. Darczyńcami były też inne dzieci ze szkół podstawowych, przedszkoli, ośrodków rehabilitacji organizacji non-profit. Nadawcy przesyłek sprawili naszym podopiecznym mnóstwo radości, bo ktoś o nich pomyślał, skierował dobre sowo, dodał nadziei.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Jedną z naszych inicjatyw jest organizacja stoiska podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Poznaniu, podczas którego promujemy naszą działalność, zachęcając Poznaniaków do wsparcia osób, którymi się zajmujemy. każdy darczyńca w zamian za nawet najdrobniejszy datek wrzucony do puszki lub za przekazany za pomocą terminala płatniczego otrzymuje drobny podarunek.

Spotkania wigilijne

Tradycją naszej Fundacji są spotkania wigilijne, które organizujemy co roku w pierwszej połowie grudnia, gdy wszyscy już czujemy atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Jak przystało na Święta, spotykamy się całymi rodzinami, a oprócz smacznych potraw nasi podopieczni zawsze mogą liczyć na wizytę świętego Mikołaja, który przynosi im prezenty.

Świąteczna Paczka

To kolejna z naszych sztandarowych akcji przedświątecznych. Każdego roku przygotowujemy a następnie dostarczamy po kilkadziesiąt, a obecnie już ponad 100 paczek żywnościowych. Nasi podopieczni i ich rodziny nie należą do osób zamożnych, dlatego taka pomoc jest przez wszystkich bardzo oczekiwana i doceniana. W świątecznych paczkach znajdują się produkty spożywcze, pozyskane przez nas od lokalnych przedsiębiorców, którym bliskie jest pomagania potrzebującym.

Przewijamy Polskę

Nasza Fundacja wraz z kilkoma innymi instytucjami włączyła się w ogólnopolską akcję, która ma spowodować i przyspieszyć zmianę przepisów dotyczących udziału osób dorosłych z niepełnosprawnością w życiu publicznym. Bezpośrednim celem akcji jest zachęcanie różnych instytucji życia publicznego do montowania przewijaków dla osób dorosłych w miejscach publicznych, takich jak stacje benzynowe, galerie handlowe, kina, restauracje, urzędy. Bardzo brakuje takich miejsc w naszym kraju, ale potrzeby takie ma ok. 150 000 dorosłych Polaków.