Kochani:)

Nasi Przyjaciele Marcin Dorociński i Matusz Damięcki zostali laureatami Honorowej Nagrody XII Plebiscytu Gwiazd Dobroczynności. Pięknie:)

GRATULUJEMY

NAGRODA HONOROWA

Za osobiste i wieloletnie zaangażowanie społeczne, Kapituła Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności przyznała w tym roku dwie Nagrody Honorowe – Mateuszowi Damięckiemu i Marcinowi Dorocińskiemu.

Marcin Dorociński nawiązał w ostatnim czasie współpracę z Fundacja Niesiemy Nadzieję, która nominacją w Plebiscycie, postanowiła symbolicznie mu podziękować.

? Aktor wspiera organizację w promowaniu zbiórek na rzecz podopiecznych fundacji, w tym na kupno wózków elektrycznych, ortez i itp. Sfinansował sprzęt komputerowy dla niepełnosprawnego pracownika fundacji, utalentowanego grafika.

? Marcin Dorociński najbardziej znany jest ze wspierania WWF Polska oraz schronisk dla zwierząt. Jego pomysłem było utworzenie kącika adopcyjnego na jego profilach w mediach społecznościowych, regularnie pojawiają się tam apele o adopcję bezdomnych czworonogów, dzięki inicjatywnie udało się już znaleźć dom dla ponad 100 psów.

♻️ Aktor zajmuje się działaniami proekologicznymi, zachęca do segregacji śmieci, oszczędzania wody i ograniczenia spożycia mięsa, szacunku do przyrody oraz zwierząt. Jest autorem książki i podcastów o ekologii. Przekazał część honorarium z filmu „Pitbull ostatni pies” na Stowarzyszenie „Zakątek Weteranów”, w którym odpoczywają emerytowani, czworonożni funkcjonariusze – psy i konie.

? Z wielkim zaangażowaniem wspiera Fundacja Mam Marzenie w akcji „Kolacja marzeń”, dzięki której zebrano już ponad 200 tysięcy złotych.

? Od lat bierze udział w finałach WOŚP, jest wolontariuszem Fundacja Ronalda McDonalda – czyta książki podopiecznym oddziałów onkologicznych.

Aktor w 2020 r. był twarzą kampanii #KinoToEmocje zachęcającej do powrotu widzów przed duży ekran, aby ratować lokalne i studyjne kina.

Laureaci odbiorą statuetki przygotowane przez firmę Apart podczas Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności” – 9 października 2021 r. w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria w Warszawie.

Mateusz Damięcki, ambasador UN Global Compact Network Poland, Honorową Gwiazdą Dobroczynności!

Jest nam niezmiernie miło ogłosić dziś, w Międzynarodowym Dniu Dobroczynności, że Nagrodę Honorową w konkursie Gwiazdy Dobroczynności otrzyma Mateusz Damięcki, nominowany przez UN Global Compact Network Poland.

Mateusz Damięcki od lat wspiera nasze działania jako ambasador UN GCNP. Nagrodę otrzymał za osobiste i wieloletnie zaangażowanie społeczne, wspieranie organizacji pozarządowych oraz podejmowanie ważnych i trudnych tematów w kampaniach społecznych.

Aktor od 2016 roku jest Ambasadorem Zrównoważonego Rozwoju United Nations Global Compact Network Poland. Jako ambasador UN GCNP Mateusz Damięcki wspierał nas m. in.
w kampanii TAK dla edukacji klimatycznej!, podczas której wraz z Partnerami – WWF Polska Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki IKEA Onet – zbieramy podpisy pod petycją za wprowadzeniem rzetelnej, opartej na ONZ-towskich źródłach edukacji klimatycznej w polskich szkołach. Petycję nadal można podpisać na stronie: www.edukacjaklimatyczna.pl
w akcji „#nieczekam107lat” prowadzonej wspólnie z Forbes Women Polska i ofeminin Więcej o akcji na stronie: https://nieczekam107lat.ofeminin.pl/
w kampanii społecznej „Pierwsza doba bez smogu”, której spot można obejrzeć na: https://youtu.be/l9pEk92Y86w

Panie Matuszu, bardzo dziękujemy za Pańskie wsparcie, niezwykłą otwartość i ogromną wrażliwość na kwestie społeczne! Serdecznie gratulujemy!

W tym roku honorowa nagroda trafi także do Marcin Dorociński. Serdecznie gratulujemy!

Laureaci odbiorą statuetki Apart podczas Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności” – 9 października 2021 r. w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria w Warszawie