MASECZKI DLA FUNDACJI

Niestety pandemia Covid-19 nadal trwa i najbardziej cennym przedmiotem w tej sytuacji są maseczki. Zawsze możemy  liczyć na przyjaciół ze  Stowarzyszenia Centrum PISOP , którzy  przekazali naszej fundacji  aż  1500 maseczek jednorazowych. Z serca dziękujemy

 

WYGODNY FOTEL

Wśród wolontariuszy mamy wspaniałych ludzi, o dobrych sercach, którzy z empatią podchodzą do podopiecznych i ich potrzeb. Nasza nieoceniona wolontariuszka Kinga obdarowała jedną z fundacyjnych rodzin fotelem gamingowym.

 

ROWERKI DWA

Nasza fundacyjna przyjaciółka Agnieszka postanowiła pomóc spełnić marzenie dwójki naszych super dzieciaków z fundacji Rity i Antka, którzy pragnęli otrzymać rowerki. Przepiękne  cuda na dwóch kółkach się znalazły i można śmigać:)

 

CORAZ  BLIŻEJ ŚWIĘTA

W marcu ruszyły przygotowania do zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkanocnych. Pierwsze paczki zostały już nadane, a reszta czeka na rozwiezienie.

Otrzymaliśmy także super kosmetyki od zaprzyjaźnionej firmy Elfa Pharm Polska.  Pięknie dziękujemy

 

 

DRUGA EDYCJA PROJEKTU „KIERUNEK UŚMIECH”

25 kwietnia podopieczni naszej Fundacji oraz Stowarzyszenia Żurawinka wybierają się po piękny, zdrowy uśmiech do kliniki stomatologicznej w czeskiej Ostrawie. Tam pod opieką zespołu lekarzy osoby z ciężką, sprzężoną niepełnosprawnością będą mogli zadbać o higienę jamy ustnej przy pełnej narkozie. Takie ustalenia zapadły na spotkaniu z przedstawicielami kliniki stomatologicznej.

 

KOSZULKA MISTRZA OLIMPIJSKIEGO, DAWIDA TOMALI

Z końcem marca, w porozumieniu z POSiR-em jako organizatorem Poznań Półmaraton, uruchomiliśmy niezwykłą aukcje, podczas której licytowano koszulkę Dawida Tomali, mistrza olimpijskiego w chodzie na 50 km. Szczęśliwy właściciel koszulki wylicytował ją za kwotę 1525 złotych. W imieniu podopiecznych dziękujemy.

 

ZDOLNE SIOSTRY

Nasze dziewczyny Agnieszka i Iwona, które prowadzą bloga SMAkowita Gałkolandia ukończyły kurs wizażu. Gratulujemy. Jesteśmy dumni:) To dowód na to, że nasi podopieczni mają ogromną determinację w spełnianiu swoich marzeń. Możliwe jest to także dzięki Wam, naszym darczyńcom. Wy nas wspieracie, my za to wsparcie możemy kupić leki, opłacić rehabilitację, która pozwala dobrze funkcjonować ludziom w potrzebie. Łańcuszek ludzi dobrych serc potrafizdziałać cuda 😉

 

POMOC UKRAINIE

Jak wiele innych organizacji i osób, również i nasza Fundacja od przeszło miesiąca angażuje się w pomoc dla naszych przyjaciółek i przyjaciół przybyłych do nas z ogarniętej wojną Ukrainy. Przedstawiciele, wolontariusze i przyjaciele Fundacji prowadzą zbiórki, udzielają pomocy na dworcu kolejowym, MTP i w wielu innych miejscach. Kilkoro z nich gości u siebie mamy i dzieci zza wschodniej granicy. Wszyscy mamy nadzieję na rychły koniec wojennego koszmaru.

Do tej pory pomogliśmy w zakupie leków oraz kart żywnościowych do Biedronki w łącznej kwocie 7400 złotych.

 

 

POMAGAMY PODOPIECZNYM

 

1. Paulina choruje na zanik mięśni – 1200 złotych rehabilitacja,   8000 leczenie, 200 za badania = 9400 złotych

 

2. Asia choruje na mukowiscydozę – 250 zł sprzęt rehabilitacyjny

 

3. Karol i Kamil  chorują na dziecięce porażenie mózgowe – 300 zł  pieluchomajtki

 

4. Klaudia choruje na dziecięce porażenie mózgowe – 240 zł rehabilitacja

 

5. Magda choruje na dziecięce  porażenie mózgowe – 300 zł rehabilitacja

 

6. Staś  choruje zespół Downa , a jego bracia  Marcel i Gabriel na zespół alkoholowy FAS – 300 zł  leki

 

7. Artur choruje na zanik mięśni – 400 zł na rehabilitację

 

8. Konrad  choruje na zanik mięśni – 600 zł rehabilitacja

 

9. Anastazja  choruje na dziecięce porażenie mózgowe – 300 zł rehabilitacja

 

10.  Krzysztof jest ofiarą wypadku samochodowego – 330 zł rehabilitacja

 

11. Wsparcie dla Ukrainy

5400 zł opłata za leki dla Uchodźców

2000 zł karty żywnościowe  dla Uchodźców

 

Razem wyszło: 19.820 zł

 

Dziękujemy, że jesteście z nami !!!