[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

1. SAMOCHÓD DLA ARTURA

Akcja zakończyła się zebraniem 24294 złotych z 40000 złotych, które chcieliśmy uzbierać.

Od 31 marca, czyli od dnia uruchomienia zrzutki, trwała akcja promocyjna. W jej ramach napisaliśmy  mail, który został rozesłany do darczyńców, przyjaciół, znajomych fundacji. Ze znanych osób do propagowania zbiórki przyczynili się: nasz Przyjaciel, Pan Marcin Dorociński,
Pan Marcin Miller z zespołu „Boys”, a także słynna blogerka Maffashion.

Napisaliśmy maile do szefostwa stacji TTV, jeden bezpośrednio o samochodzie dla Artura, drugi o fundacji. Stację te maile zainteresowały w takim stopniu, że powstał reportaż o Arturze.

 

2. TELEWIZOR DLA KONRADA

Nasza akcja „Poczta Nadziei”, przyczyniła się do rozpoczęcia współpracy z Fundacja Dziecięca Fantazja. Ta Fundacja spełniła marzenie Konrada.

Konrad jest wniebowzięty. Jego mama tak o tym napisała:

„Dzień dobry.

Bardzo, bardzo dziękuje za pomoc w spełnieniu marzenia Konrada.

Konrad jest przeszczęśliwy, dawno się tak nie cieszył. Nie pamiętam czy pisałam, ale Konrad nie pójdzie do szkoły w czerwcu, niestety nie ma możliwości przewinięcia go bez specjalnych sprzętów. Próbuję ogarnąć wszystko i mam nadzieję, że we wrześniu uda się mu wrócić do szkoły. Jeśli nie, to przejdzie na nauczanie zdalne, wszystko zależy od postępu choroby, zwłaszcza kręgosłupa, na który trzeba uważać, żeby mógł jak najdłużej utrzymać się pozycji siedzącej.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

?
Bardzo z całego serca dziękujemy:)

Marzenie naszych pozostałych dzieci są nadal w trakcie realizacji:)

3. TELEWIZOR DLA JULII

Wierzycie w dobre anioły?:) My bardzo. Często bywa tak, że czyniąc dobro, chcą być anonimowe:) My na takiego trafiliśmy. Ten cudowny anioł podarował naszej Julce telewizor.

Julka po ciężkich operacjach dochodzi do siebie, przechodzi intensywną rehabilitację. Często w takich sytuacjach telewizor to okno na świat. Juleczko życzymy Ci samych cudownych chwil przy oglądaniu ulubionych filmów i programów:)

A naszemu anonimowemu darczyńcy dziękujemy:)

4. MASECZKI DLA FUNDACJI

Projekt Poznań bardzo dziękujemy za zapas maseczek. Na pewno się przydadzą:)

5. WOLONTARIUSZKA

Super dziewczyna – Natalia, zdecydowała się poświęcić swój czas i spędzić go z naszymi super chłopakami.

Sama Natalia tak piszę o sobie:

„W wolontariacie działam od niedawna, mimo to zauważam jak wiele mu zawdzięczam. Wszystkie cenne doświadczenia, które zdobyłam angażując się w wolontariat, staram się traktować jako kapitał na przyszłość. W ten sposób wolontariat stał się także moją „siłą napędową” do studiowania. Jako, że studiuję pielęgniarstwo, niezwykle kształcące jest przyjrzenie się codziennemu życiu z chorobą. Otwiera to oczy na problemy, które w trakcie hospitalizacji mogą być niezauważalne. Pomaga wyzbyć się patrzenia na pacjenta jedynie przez pryzmat choroby z którą się zmaga, uczy patrzeć szerzej. Moi podopieczni niejednokrotnie wprawiali mnie w podziw, pokazując, że pomimo ograniczeń wynikających z jednostki chorobowej, można i trzeba zdobywać swoje małe Mount Everesty. W wolnych chwilach lubię uczyć się języków obcych, ale dopiero dzięki wolontariatowi nauczyłam się także odnajdywania wspólnego języka, co jest kluczową umiejętnością niezależnie w jakim języku mówimy. Należy także po prostu cieszyć się codziennością, np. zamieniając się w kinomanów (co bardzo chętnie czynimy z moimi podopiecznymi oglądając chociażby takie arcydzieła jak Shrek. ?  Bardzo „moje” alternatywy to np. podziwianie street-art lub spacerowanie szlakiem zdumiewających starych kamienic). Zarówno ja i chłopcy jesteśmy zafascynowani światem fauny i flory, dlatego staramy korzystać się z pięknej pogody spędzając czas na świeżym powietrzu. Cenimy także dobre jedzenie. ? Co najważniejsze mamy otwarte głowy, potrafimy się przyznać się do błędu i staramy się wyciągać z nich wnioski.

Jesteśmy szczęśliwi, że tak fajna dziewczyna wspiera nasze działania. Może ten wpis kogoś z czytających te słowa zachęci do czynnego wolontariatu?

Natalii ślicznie dziękujemy za serce, a innych zachęcamy do pójścia tą drogą:)

6. NUTRIDRINKI

Dziękujemy rodzicom Amelki za porcję zdrowia w płynie:)

7. KARTY APTECZNE

Jak co roku fundacja podarowała karty do apteki podopiecznym. Karty kosztowały 30 tysięcy złotych. 10 tysięcy otrzymaliśmy z konkursu DOZ, pozostałą kwotę 20 tysięcy zebraliśmy podczas akcji charytatywnej” Wirtualny Kulig”.

 

8. WSPARCIE DLA PODOPIECZNYCH

1. Staś  choruje zespół Downa, a jego bracia mają FAS, czyli zespół poalkoholowy – 350 zł pieluchomajtki

 

2. Kaziu  choruje na nowotwór – 514 zł  leki

3.  Karol i Kamil  chorują na dziecięce porażenie mózgowe – 250 zł  pieluchomajtki

 

4. Konrad  choruje na zanik mięśni – 900 zł rehabilitacja

 

5. Anastazja  choruje na dziecięce porażenie mózgowe – 300 zł rehabilitacja

 

6. Krzysztof jest ofiarą wypadku samochodowego – 2400 zł rehabilitacja

= 4 714 zł

Dziękujemy, że jesteście !!!

Wspólnie poprawiamy życie tak ciężko chorych ludzi.

Zdrowia dla Wszystkich!!

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół Fundacji

Niesiemy Nadzieję[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]