[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

SPOTKANIE Z PANEM KRZYSZTOFEM MATERNĄ

W sobotę samo południe w poznańskim Teatrze Muzycznym zagościł dobrze znany naszej Fundacji Pan Krzysztof Materna. Ten wybitny reżyser teatralny, dyrektor krakowskiego Teatru Bagatela, satyryk, producent, aktor, konferansjer, felietonista, z wielkim zaangażowaniem przybliżył nam, widzom, poezję nieodżałowanego Andrzeja Waligórskiego. Na koniec mieliśmy wyjątkową okazję osobiście podziękować na scenie Panu Krzysztofowi za udział w naszej akcji wirtualnykulig.pl, dzięki któremu to udziałowi zebraliśmy pokaźną sumę na zaspokojenie potrzeb lekowych naszych podopiecznych. Po części oficjalnej Wiceprezes Fundacji Jacek Konieczny miał przyjemność spotkać się z Panem Krzysztofem w jego garderobie, gdzie obaj panowie dyskutowali na temat możliwych do przeprowadzenia wspólnych działań służącym rozwojowi Fundacji. Nie możemy jeszcze zdradzić szczegółów, ale wkrótce przekonacie się ponownie jak wielkie serce posiada Pan Krzysztof, którego śmiało możemy nazywać Przyjacielem Fundacji Niesiemy Nadzieję. Dziękujemy Panie Krzysztofie.

 

FUNDACJA MA NOWEGO SPRZYMIERZEŃCA

Rozwój Fundacji Niesiemy Nadzieję nabiera jeszcze większego tempa i zyskuje nowych sprzymierzeńców. Z początkiem czerwca mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w Bydgoszczy, w siedzibie firmy Media System. Podczas spotkania z udziałem Prezesa firmy Pana Rafała Rasmusa, Dyrektor Administracyjnej Pani Alicji Rasmus oraz Dyrektora ds. projektów CC Pana Łukasza Kurowskiego omawialiśmy koncepcje wspólnych działań. Wiem, że brzmi to dość enigmatycznie, ale najważniejsze jest to, że wspomniane osoby, których sympatyczne twarze możecie ujrzeć na poniższych fotografiach, są żywo zainteresowane wsparciem Fundacji, mają pomysł jak to zrobić z głową i co równie ważne, mają do tego narzędzia. O szczegółach pierwszego (i z pewnością nie ostatniego) wspólnego projektu opowiemy Wam niebawem.

 

ZBIÓRKA DLA ANTKA

Cały czas trwa zbiórka założona przez Panią Monikę Witkowską, na jej profilu na Facebooku, do której każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Zbieramy na dostawkę do wózka inwalidzkiego dla tego fajnego chłopaka:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4016164165158181&id=737843449656952

 

 

OPERACJA ANTKA

Nasz kumpel Antek jest już w domu po operacji. W otoczeniu najbliższych sobie ludzi i zwierząt dochodzi do siebie. Antek o nas pamięta, a my oczywiście pamiętamy o Nim:)

 

OPERACJA MAGDY

Nasza podopieczna Magda, która choruje na mukowiscydozę, miała przeszczep płuc. Sama o tej chwili pisze w ten sposób:

” 17 czerwca zaczął się nowy rozdział mojego życia. Właściwie zupełnie nowe życie. Pierwsze dni po przeszczepie były ciężkie, wcale nie oddychało mi się lekko, momentami miałam myśli „dlaczego się na to zgodziłam?!”. Po kilku dniach, kiedy widziałam poprawę, która nastąpiła praktycznie z dnia na dzień zaczęłam wierzyć, że jednak będzie dobrze. Wiedziałam, że muszę swoje przecierpieć żeby później móc się cieszyć nowymi płucami. W 23 dobie po operacji wyszłam do domu.

? Przed przeszczepem moja wydolność była w okolicach niecałych 30%, saturacja spadała, gdy tylko przeszłam parę kroków. Teraz już się nie męczę, już na tą chwilę mogę znacznie więcej niż kiedyś. Choroba nie znikła, wiem, że zawsze trzeba to podkreślić ponieważ wielu ludzi myśli, że przeszczep załatwia sprawę. ? Niestety nie, nadal muszę robić inhalacje, rehabilitację i brać dużo leków, jeszcze więcej niż przedtem ale jakość życia jest zupełnie inna, to wspaniale móc dotrzymywać kroku zdrowym osobom”

 

FUNDACJA WŚRÓD ZWIERZĄT 🙂

Nasza Fundacja zawitała do Zoo?

Kto był, ten wie, że było warto. Kto nie był, niech żałuje. Fundacyjna Ekipa pojawiła się w poznańskim Nowym Zoo. Była piękna pogoda, było zwiedzanie Ogrodu z nieocenionym przewodnikiem, Panem Remigiuszem Kozińskim, był przejazd kolejką i był czas na pogawędki przy kawie l lodach .W wycieczce udział wzięli: Kazimierz, Sylwia z Krystianem, Luiza z królem Stasiem, Marcelem, Wojtusiem i Ciocią oraz Jola z Madzią. Fajnie było się razem spotkać.

 

KONCERTOWY WEEKEND

W dniach 17- 18.07 na Ławicy w Poznaniu odbyła się seria koncertów organizowanych w ramach SUMMER SKY FESTIVAL. Przedstawiciele, wolontariusze i podopieczni Fundacji mogli tam być dzięki uprzejmości Visual Production i Pani Katarzynie Łysiak. Podczas koncertów takich gwiazd jak : Kult, Sztywny pal Azji czy Róże Europy zbieraliśmy fundusze na rzecz naszego Antka, który bardzo potrzebuje dostawki do wózka inwalidzkiego. Wszystkim dziękujemy za gorące serca i wpłaty:)

 

NOWI PODOPIECZNI

 

ANTEK

Fundacja nie próżnuje i nowych podopiecznych przyjmuje:)

Antek ma 8 lat i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Są takie momenty, że wzruszenie ściska gardło. Takim był mail, który wysłała do Nas mama Antka, która tak opisała swoje dziecko:

” To  chłopiec który zawsze ma uśmiech na twarzy. Nigdy nie zapytał dlaczego on nie może chodzić, jeździć na rowerze jak jego rodzeństwo i znajomi. Dlaczego nie biega, dlaczego wiele osób pyta się co powiedział w momencie, gdy ktoś go nie zrozumie.  Jest bardzo wymagający i sprawiedliwy, dba o tą sprawiedliwość w grupie przedszkolnej, w relacjach z dziećmi, w domu. Jeśli nabroi potrafi powiedzieć „przepraszam”. Nie rozumie słowa NIE. Należy wytłumaczyć mu, co kryje się za zakazem. W rozmowach z Antkiem ważyć słowa: trzymać się danych słów, obietnic. Nie toleruje kłamstwa, jeśli kogoś nie lubi, nie ma możliwości by dał się przekupić … Uwielbia gdy mu się czyta bajki, zwłaszcza: „Dziennik czarnego noska”, „Trzy świnki”. Uwielbia zwierzęta i chce być wolontariuszem i zostać ich „przyjacielem”, Ma dobrą pamięć, idealną 😉 ANTEK chce być pomocny, potrzebuje namacalnych na to dowodów, pochwał – np za sprzątanie w przedszkolu, za pomoc koledze … Musi widzieć że ma sens być takim, a nie innym. Jest też bardzo trudnym zawodnikiem w rehabilitacji.Wynika to z jego upartości i chęci bycia perfekcjonistą. Jeśli są ćwiczenia trudne i sprawiają mu ból, kiedyś krzyczał, gryzł, szczypał dzisiaj potrafi położyć się i nic nie robić. Na dzisiaj Antek nie ma siły, i chyba traci wiarę, że będzie chodzić. Każda pionizacja jest bólem, krzykiem, łącznie z brakiem chęci podniesienia głowy w pionizatorze. Antek marzy o samodzielnym czytaniu i pisaniu. O tym by rysować, grać na pianinie, perkusji, by mieć konia i psa tylko jego. By kaczka, która wykluje się z jajka zobaczyła jego, bo wtedy „on będzie jej mamą” … Jest szczęśliwy kiedy leży z bliskimi  w trawie i oglądają gwiazdy. Słuchają  śpiewu ptaków, czują powiew wiatru… Jest szczęśliwy kiedy zrobi kanapki i wszyscy je zjedzą, lub piecze babeczki. Chętnie robi robótki ręczne, jak bransoletki czy breloczki.  Powiedział że „chce kiedyś wybudować dom gdzie będą mogły być dzieci niepełnosprawne i będą mogły uczyć się malować, sadzić rośliny i mieć zwierzęta w jednym miejscu”, Antek chce podróżować i poznawać świat, a na ten rok nasz cel – zostawić ślady stóp na piasku, stóp Antka. Robić kanapki w jadłodajni. Nauczyć się czytać, pisać i po prostu być szczęśliwym z powodu słońca i deszczu 😉 z tego że jest nowy dzień. Nie lubi hałasu, krzyku i kłamstwa, jeśli czegoś nie jest pewien potrzebuje czasu by nabrać sił i iść dalej ;-)”

 

KLAUDIA

Urodzona w 1994 roku, choruje na mukowiscydozę, oraz cukrzycę. 3 lata temu miała przeszczep obu płuc. Niestety zrobił się odrzut i od 1.5 roku jest uwięziona w łóżku pod tlenem. Czeka na kolejny przeszczep. W chwili obecnej jej stan jest bardzo ciężki i przebywa w szpitalu.

 

KIERUNEK UŚMIECH

W dniach 28 – 19.07. 2021, grupa 11 podopiecznych Fundacji Niesiemy Nadzieję oraz Stowarzyszenia „Żurawinka”,wraz z opiekunami, uczestniczyła w akcji „Kierunek Uśmiech”. Wyjechali na leczenie stomatologiczne do Czech.

Podróż odbyła się w komfortowych warunkach dzięki super autobusowi z firmy Matmich – Bus:)

Przez cały okres pobytu opieką i wsparciem otoczyli naszą grupę: Aneta Badzińska, która jest Prezesem Fundacji Niesiemy Nadzieję i Mieczysław Nowak, pełniący funkcję Wiceprezesa Stowarzyszenia „Żurawinka”. Ze strony kliniki wsparcia grupie na każdym etapie leczenia, udzielała koordynatorka Lucyna.

 

Leczenie odbyło się w komfortowych warunkach Kliniki DENTATOR, która znajduje się w nowoczesnej, przystosowanej dla potrzeb osób niepełnosprawnych, zakwalifikowanych do programu Poliklinice Kostelni w Centrum Ostrawy.

Twórcą gabinetu jest  polski stomatolog i implantolog, doktor Piotr Borowski.

Podczas pobytu  zatrzymaliśmy się w Hotelu Łabędy. Dziękujemy za gościnę i sympatyczną obsługę:)

Podczas postoju w Rawiczu, ekipa zjadła się  pyszny obiad w Restauracji Leśna🙂

Po czym około godziny  17.00 wesoły autokar, wrócił bezpiecznie do Poznania:)

 

 

POMAGAMY PODOPIECZNYM

 

1. Aga choruje na przepuklinę oponowo rdzeniową – 450 zł pieluchomajtki.

 

2.  Karol i Kamil  chorują na dziecięce porażenie mózgowe – 245 zł  pieluchomajtki

 

3. Anastazja  choruje na dziecięce porażenie mózgowe – 300 zł rehabilitacja

 

4. Kaziu  choruje na nowotwór – 511 zł  leki

 

5. Artur choruje na zanik mięśni – 400 zł na rehabilitację

 

6. Konrad  choruje na zanik mięśni – 600 zł rehabilitacja

 

7. Staś  choruje zespół Downa, a jego brat Marcel ma FAS, czyli zespół poalkoholowy – 350 zł pieluchomajtki

 

Podopieczni wspólnie – 2300 zł opłata za karty do Biedronki

= 5 156 zł

 

Dziękujemy, że jesteście !!!

Wspólnie poprawiamy życie tak ciężko chorych ludzi.

Zdrowia dla Wszystkich!![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]