[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]FINAŁ AKCJI „POCZTA NADZIEI”

Wrzesień 2020 to moment, w którym zainicjowaliśmy naszą akcję. Główne jej cele były dwa: sprawienie radości naszym ciężko chorym dzieciakom, a także promocja działań Fundacji. W realizację naszego pomysłu włączyło się  wielu ludzi: osoby znane, organizacje non- profit, placówki edukacyjne, ośrodki rehabilitacyjne, indywidualni entuzjaści czynienia dobra. Szczególnie dziękujemy za przesłanie : książek , płyt, pocztówek z autografami, maskotek; zespołowi „Pectus”, Panu Marcinowi Millerowi z zespołu „Boys” , Pani Kamili Szczawińskiej, Pani Dorocie Schrammek, Panu posłowi Arturowi Łąckiemu, Pani Adzie Wrzesińskiej, Pani Bernadetcie Milewskiej prowadzącej blog „Kierunek Avonlea”, Fundacji „Mimo Wszystko” Pani Anny Dymnej. Panu Marcinowi Dorocińskiemu i Pani Elżbiecie Romanowskiej, a także Mateuszowi Mostowskiemu z Fundacji „Mam Marzenie” za pomoc

w propagowaniu akcji. Pani Elżbiecie Leńskiej za przemiły telefon do Pani Prezes w sprawie naszego przedsięwzięcia. Swoim talentem postanowili się podzielić uczniowie Szkoły Podstawowej w Bełchatowie, WTZ Zaborowo, SOS Olkusz, Przedszkole 86 Poznań, Ośrodek Rusinowice, SENIOR PLUS Dom Opieki, SENIORZY W NATARCIU, Przedszkole 75 Poznań,  Przedszkole 5 Kraków, Centrum Wolontariatu” CENTERKO”, a także wiele osób indywidualnych, w tym Panie: Róża, Paulina, Alicja, Lena, Magdalena, Izabella,  dwie Anie, Beata, Justyna oraz Panowie: Antonio, Paweł, Przemysław.

Wszystkim bardzo dziękujemy. Prezentujemy niespodzianki jakie dotarły do nas w grudniu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

MUKOWISCYDOZA LIDKI

Od początku istnienia fundacji wspieramy osoby ciężko chore. Do takich chorób w ostrym przebiegu należy mukowiscydoza. Schorzenie to wymaga często wsparcia szpitalnego oraz kosztownych leków. Koszt miesięczny takiego zaopatrzenia to 1400 zł. Fundacja wspiera Lidkę finansowo w walce z podstępnym wrogiem.

POMOC DLA PANA KRZYSZTOFA

Pan Krzysztof  to dyrygent i  kompozytor, który został poszkodowany w wypadku samochodowym, wtedy także zginęła ukochana żona muzyka. Pan Krzysztof jest podopiecznym naszej Fundacji, któremu w ostatnim czasie sfinansowaliśmy rehabilitacje w wysokości 11000 zł. Życzymy temu bardzo utalentowanemu człowiekowi szybkiego powrotu do zdrowia.

ŚWIĄTECZNI SPONSORZY

Jedną z naszych tradycji jest obdarowywanie podopiecznych prezentami. W tym roku przez wzgląd na pandemię  nie mogliśmy osobiście zawieźć upominków wszystkim podopiecznym i nie było naszej Wigilii. Nie zostawiliśmy jednak potrzebujących bez wsparcia. Jak zawsze mogliśmy liczyć na naszych Przyjaciół. Wśród nich znaleźli się:

1. BIEDRONKA –  101 rodzin otrzymało  karty do Biedronki na 200 zł – 20200 zł

2. Prezenty dla wszystkich dzieci z Fundacji (Sponsor : Lego, Amazon i indywidualni Przyjaciele Fundacji) 2500 zł

3. 6 rodzin indywidualnie obdarowanych przez Darczyńców w postaci rzeczowej: garnki, patelnie, zastawa stołowa, blendery, ubrania, jedzenie, chemia – łącznie ok 4500 zł

4. Prywatne przedszkole Fistaszki ufundowało zabawki, ubrania jedzenie dla rodziny z 3-ką małych, chorych dzieci. 1500 zł

5. Piekarnia Piskorscy ufundowała Bony na zakup u nich ciasta na kwotę 3600 zł

6. Sklep Arturo z Puszczykowa ufundował 15 paczek ze słodyczami  500 zł

7. 30 paczek z chemią ochronną od zaprzyjaźnionej firmy Silcare 2000 zł

8. 30 paczek z Urzędu Miasta z środkami ochrony 2500 zł

9. Opłata wysyłki kart – opłacenie przez zaprzyjaźniona firmę 700 zł

10. Wpłaty na konto „starych” i „nowych” Przyjaciół Fundacji 8090 zł

11. Wpłata od Zbyszka i Marcina  Grześkowiak  10000 zł

12. Bona Fide   10000 zł

13. Zbiórka w XXV LO – dary rzeczowe ok 450 zł

14. Koncert świąteczny w Teatrze muzycznym dla podopiecznych Fundacji

15. Muzeum Czekolady z Poznania- słodkości

16. Dom Czekolady Nataszy Kotarskiej – czekolady

Nie zapominamy o dobrych sercach naszych serdecznych Przyjaciół , członków  Stowarzyszenia „Bona Fide”. Z serce dziękujemy za za wpłaty pieniężne.

Fundacja ma także wieloletnich przyjaciół: Pani Irena, Pan Tomasz, Pan Daniel. Pan Sławek. Po stokroć bardzo Wam dziękujemy.

Z okazji tak pięknej jak Święta Bożego Narodzenia doceniliśmy również naszych darczyńców przekazując im atrakcyjne vouchery. Bardzo dziękujemy firmie GearUp! za ufundowanie lotów w symulatorach. Jak również Hotelowi Altus Poznań Old Town za  voucher do restauracji.

GWIAZDKA Z AMAZONEM

Po raz kolejny firma Amazon postanowiła zrobić prezenty naszym dzieciakom z Fundacji, realizując ich marzenia. Pięknie dziękujemy całej ekipie Mikołajów za Wasze otwarte serca.

KARTY DO BIEDRONKI

Jak zwykle również w okresie Świąt Bożego Narodzenia możemy liczyć w Fundacji na dobre anioły, dzięki którym możemy podarować naszym rodzinom karty do „Biedronki” i pomóc w ten sposób. Panie Tomaszu pięknie dziękujemy:)

PREZENTÓW MOC

Tradycją Świąt Bożego Narodzenia jest obdarowywanie się prezentami. Tak też zrobiliśmy. Radość z prezentów przedstawiamy na zdjęciach. Nasi podopieczni znaleźli: pocztówki świąteczne, słodkości, kosmetyki, bony spożywcze, klocki, ubrania, sprzęt sportowy, maseczki, środki do dezynfekcji, maskotki, książeczki, przybory szkolne, płyty z muzyką, autografy znanych osób i wiele innych niespodzianek:) Wszystkim, którzy dołożyli choć małą cegiełkę do tego byśmy mogli ucieszyć podopiecznych, z serca dziękujemy.

FERIE KONRADA

Konrad wraz z mamą Anią wyjechał na ferie. Transport był możliwy dzięki uprzejmości firmy PHU Politowicz i naszemu Jackowi. Dziękujemy.  Jak wynika z relacji Pani Ani oddychali świeżym powietrzem i wspaniale spędzali czas na łonie natury:)

KONKURS VOLKSWAGENA

W okresie przedświątecznym wśród pracowników firmy „Volkswagen” odbyło się głosowanie na wsparcie działań trzech fundacji. Jedną z nich była nasza organizacja. Wygraliśmy 4000 zł.

DOBRO OGRZEWA SERCA

Kochani Przyjaciele, Darczyńcy dzięki Waszemu wsparciu możemy pomagać podopiecznym. Niech poniższa grafika najlepiej zobrazuje ogrom kosztów jakie ponoszą podopieczni w związku ze swoimi chorobami i niepełnosprawnością.

Wśród rodziców podopiecznych mamy osoby z bardzo dobrym serduszkiem. Mama Amelii podarowała naszemu choremu na zanik mięśni Arturowi suplementy białkowe. Ich miesięczny koszt to około 750 zł.

Ze środków z 1% zakupiliśmy specjalny obrotowy fotel do kąpieli dla podopiecznego Kuby. To ułatwi chłopcu codzienną pielęgnację.

Poza tym regularnie opłacamy podopiecznym zakup pieluch, a jest to koszt co najmniej 450 zł. Wspieramy rodziców przy okazji zorganizowania transportu jak i zwrotu za paliwo, aby wspomóc dojazd do lekarzy, czy na tak potrzebny wyczerpanym codziennością rodzinom, wypoczynek. Tu koszt oscyluje w granicach 700 złotych.

WIRTUALNY KULIG Z GWIAZDAMI

W dniach 1- 28 lutego startujemy z charytatywną akcją organizowaną z Lions Club Poznań Rotunda. To cykl czterech spotkań podczas, których zobaczycie ciekawe miejsca takie jak: Deepspot – najgłębszy basen nurkowy na świecie w Mszczonowie, Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, Zamek Cesarski Poznań i Hotel Bazar Poznań. Podczas niedzielnych spotkań będziecie mieli niepowtarzalną szansę spotkania i posłuchania ciekawych opowieści znanych osób, a będą to:Jacek Pałkiewicz, Krzysztof Materna, Tomasz Raczek. Chcemy pobić rekord świata, potrzebujemy co najmniej 117 sanek w kuligu. Każdy kto dokona wpłaty na rzecz podopiecznych fundacji pojedzie z Nami. Celem akcji jest zbiórka na leki dla podopiecznych. Zapraszamy!!!! 🙂

wirtualnykulig.pl

Facebook

Dziękujemy, że jesteście !!!

Wspólnie poprawiamy życie tak ciężko chorych ludzi.

Zdrowia dla Wszystkich!!
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Fundacji
Niesiemy Nadzieję[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]