W lipcu mimo upałów nie poprzestaliśmy pomagać.

 

KONCERTOWY LIPIEC

Ten gorący letni czas spędziliśmy na koncertach najlepszych polskich artystów: Natalii Przybysz, Sympho House oraz koncertach z cyklu Rockowizna. Bawiliśmy się świetnie w  cudownym towarzystwie oddanych wolontariuszy, którzy  zebrali ponad 9.600 złotych. Dziękujemy każdemu, kto wrzucił grosik do puszki, pozwalając nam tym samym na zapewnienie wsparcia naszym podopiecznym. Wasze dobro ogrzewa nasze serca?ᅡᅠA to wszystko dzięki  legendarnej już serdeczności i wielkim jak dzwon sercom pani Kasi Łysiak i całego teamu agencji VISUAL PRODUCTION

 

Lipcowe koncertowe szaleństwo zakończyliśmy zabawą i zbiórką na koncertach: Sanah, Mery Spolsky oraz pięknym wynikiem zbiórek: 1200 złotych. Z serca dziękujemy

 

 

ŚLUB ANIOŁÓW FUNDACJI

Jolanta i Kazimierz. Jola i Kajtek. Nasze fundacyjne Anioły (choć przez wielu – i słusznie – kojarzone z motylami).W słoneczną sobotę, 02 lipca roku Pańskiego 2022, na postawione przez uśmiechniętą panią urzędnik pytanie czy chcą, zgodnie odpowiedzieli TAK. I w ten oto sposób stali się mężem i żoną. W przypadku tych dwojga, którymi nie sposób się nie zachwycać, to była formalność. Ich miłość, dobroć, serdeczność znane są w szerokim świecie. Kochani! Gratulujemy i życzymy wszystkiego co piękne i nieskończone. To wielka radość mieć Was w naszej fundacyjnej trzódce. Sto lat!

 

 

K2 DLA MONIKI, WÓZEK DLA JULKI

Przyjaciółka naszej fundacji, Monika Witkowska 22 lipca godz. 5:59 stanęła na szczycie K2!!! ??Zrobiła to jako druga Polka w historii. ? Wcześniej udało się to tylko Wandzie Rutkiewicz i to 36 lat temu. Wraz z Moniką, na tę drugą co do wysokości i jednocześnie najtrudniejszą technicznie górę świata, symbolicznie wspięła się nasza podopieczna Julka. K2 mierzy 8611 m., zaś 8611 zł to kwota, którą udało się zebrać dla Julki podczas tej niezwykle trudnej górskiej wspinaczki. Bardzo, bardzo gratulujemy Monice i bardzo bardzo dziękujemy za jej wielkie serducho i zrealizowanie tej pięknej inicjatywy. ❤️❤️❤️ Równie mocno dziękujemy wszystkim darczyńcom, wśród których nie zabrakło naszych dobrych fundacyjnych znajomych i przyjaciół. Jeśli ktoś, mimo zebrania już planowanej kwoty, chciałby jeszcze dołączyć do zbiórki, to może to uczynić tu: https://www.facebook.com/donate/1191148974975541

 

 

KONCENTRATOR TLENU DLA MARZENY

W czerwcu rozpoczęliśmy zbiórkę dla Marzeny i mamy szczęśliwy finał?ᅡᅠDo tego sukcesu przyczynił się bardzo wyraźnie ks. prałat Henryk Szymczak z parafii pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi na Starym Żegrzu w Poznaniu. Dziękujemy księdzu Henrykowi, jego parafianom i wszystkim darczyńcom. Dobro skutecznie ogrzewa serca!

 

 

CODZIENNOŚĆ KONRADA

Pani Ania, która jest mamą naszego podopiecznego Konrada przesłała mail o następującej treści:

„Witam serdecznie.

U nas niezmiennie cały czas coś się dzieje.

Musieliśmy przebadać się wszyscy po przebytym Covid 19, byliśmy załatwić orzeczenie na indywidualne nauczanie na kolejny rok szkolny. Konrad nie wróci niestety do szkoły, w tym roku osłabły mu ręce. Choroba postępuje, ale Konrad jest szczęśliwy, co jest dla mnie najważniejsze. Uwielbia ze mną podróżować tramwajami i autobusami, jest to jedyna z niewielu rozrywek jakie może doświadczyć, ze względu na postęp choroby. Lubi się uczyć, co widać po świadectwie z wyróżnieniem, jestem bardzo z niego dumna, ponieważ mimo tylu ograniczeń stara się i walczy by spełniać swoje zamierzone cele. Załatwiliśmy jeszcze wiele spraw, które zakończyły się sukcesem, jedyne co zostało to czekamy na nowy wózek, a raczej dofinansowanie do niego. Byliśmy na pikniku szkolnym, były też urodziny Kondzia. Teraz odpoczywamy od szkoły i będziemy was informować co u nas.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy udanych wakacji wszystkim podopiecznym i pracownikom fundacji? ??￯ᄌマ?⛱️?

Cieszymy się bardzo z takich wiadomości

 

 

PACZKI ŻYWNOŚCIOWE

Część naszych rodzin bierze udział w projekcie fundacji Bread of Life Polska oraz Bank Żywności W Poznaniu. Rodziny otrzymują paczki żywnościowe. Jedną z takich naszych cudownych rodzin jest mama Ania z Konradem, która przesłała takie oto podziękowania:

„Witam.

Bardzo dziękujemy za pomoc w postaci paczki żywnościowej.

Jesteśmy bardzo wdzięczni.

Pozdrawiamy serdecznie ?

 

 

DOBRE SERCE PANA MARCINA

Dzięki dobremu sercu Pana Marcina, Pani Zosia może już się cieszyć lepszym oddechem.??

Dziękujemy za przenośny koncentrator tlenu ?

 

 

TALENTY MONIKI

Przedstawiamy naszą podopieczną Monikę, której pasją jest pieczenie pysznych ciast oraz modeling i śpiew ,a która o sobie pisze tak:

„Jestem Monika , mam 23 lata .

Pomimo , iż mukowiscydoza nie odpuszcza staram się robić to co kocham . W wolnych chwilach lubię wcielać się w rolę modelki stojąc i pozując przed obiektywem aparatu .

Dość często piekę ciasta , myślę że wychodzą mi całkiem nieźle . Efekty moich wypieków załączam na zdjęciach . Podczas spełniania swoich pasji lubię sobie też trochę pośpiewać ”

 

 

 

POMAGAMY PODOPIECZNYM

 

 

1.  Asia choruje na mukowiscydozę – 379 złotych leki

 

 

2. Agata choruje na mukowiscydozę –  250 złotych leki

 

 

3. Kaziu  choruje na nowotwór – 612 złotych  nutridrinki

 

 

4. Staś  choruje zespół Downa, a jego bracia Gabriel i Marcel na zespół alkoholowy FAS –   300 złotych  leki oraz pieluchy

 

 

5. Artur choruje na zanik mięśni –  400 złotych na rehabilitację

 

 

6. Karol i Kamil  chorują na dziecięce porażenie mózgowe – 340 zł  pieluchomajtki

 

 

7. Aga choruje na przepuklinę oponowo rdzeniową – 451 zł pieluchomajtki

 

 

8. Paulina choruje na zanik mięśni – 10.000 złotych terapia komórkami macierzystymi

 

 

Wsparcie w łącznej wysokości : 12. 732 złotych

Dziękujemy, że jesteście z nami !!!

Wspólnie poprawiamy życie tak ciężko chorych ludzi. Bądźcie z nami na zawsze.