KWIETNIOWE ZBIÓRKI

Tradycyjnie zbieraliśmy środki na potrzeby naszych podopiecznych podczas imprez, które miały miejsce w klubie Tama, na Next Festiwalu, na   koncertach w Sali Ziemi, a także podczas półmaratonu na  Międzynarodowych Targach Poznańskich. Podczas tej ostatniej imprezy zbieraliśmy środki na potrzeby jednej z naszych najmłodszych podopiecznych – Michaliny. Dzięki Bankowi PKO BP i akcji „Biegnę dla Michaliny”, pozyskaliśmy 10000 złotych  na specjalistyczny sprzęt dla niej.  Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za wsparcie, a gościom imprez za gorące, otwarte serca. Podczas zbiórek w klubie Tama, sali Ziemi i  półmaratonu zebraliśmy 8199,15 złotych. Dziękujemy.

 

 

EKOBIEG

27 kwietnia w gościnnym jak zawsze Wielkopolskim Parku Narodowym nasi przyjaciele ze stowarzyszenia Sami Swoi zorganizowali II Ekobieg, na którym wśród wielu innych drużyn pojawiła się również i nasza. W barwach Fundacji Niesiemy Nadzieję wystartowali: Julka z Zuzą, Michasia z Lilą, RIta, Maks, Janek i Antek. Była zdrowa rywalizacja, dużo zabawy, a po zmaganiach sportowych czas na ognisko, malowanie buziek, konkursy i inne przyjemności. Gratulujemy zawodnikom wszystkich drużyn, a Violetcie i całej ekipie Samych Swoich dziękujemy pięknie za zaproszenie. Do następnego razu!

 

SYLWETKI PODOPIECZNYCH
DOMINIK

Ma 34 lat i choruje na postępujący zanik mięśni typu Duchenne’a, na który jak dotąd nie wynaleziono lekarstwa. Życie z tym schorzeniem nie jest łatwe, jednak mimo to jest człowiekiem wesołym i pogodnym, cieszy się z najdrobniejszych rzeczy i docenia życie takim, jakie jest.
Postęp choroby spowodował, że obecnie 90% życia spędza w łóżku, a moja integracja ze światem odbywa się poprzez komputer i Internet.
Sposobem na te wszystkie większe i mniejsze ograniczenia jest rysowanie. Od dziecka kocha to robić. Obecnie swoje obrazy tworzy za pomocą
komputera, co ze względu na stan zdrowia, jest dla niego  jedyną możliwością. Nadawanie realnej formy obrazom czerpanym z  wyobraźni w pewien sposób odciąga od załamywania się i użalania nad swoją sytuacją. Muzyka oraz oglądanie horrorów to kolejne pasje, które pozwalają oderwać się od szarej rzeczywistości i życia codziennego. Jest też miłośnikiem zwierząt, ma w domu dwa rozrabiające koty, które wprowadzają sporo ożywienia w  życie.Jest grafikiem w Fundacji” Niesiemy Nadzieję”.
Warto zapoznać się z niesamowitymi pracami Dominika. Zapraszamy do odwiedzenia profilu z dziełami Dominika   na Facebooku

Facebook

 

POMAGAMY BYDGOSZCZY

Nie wszyscy wiedzą, że nasza Fundacja od ponad roku współpracuje z hospicjum domowym z Bydgoszczy. Dzięki temu swoimi opiekuńczymi skrzydłami mogliśmy otoczyć 5 aniołków, a w zasadzie 2 aniołki dziewczynki i 3 aniołków chłopców: Kaję, Michalinkę, Karola, Szymona i Michała. Dzieci i ich najbliższych wspieramy nie tylko finansowo i rzeczowo, ale przede wszystkim poprzez naszą uwagę i troskę. I wierzcie nam – naprawdę na to zasługują.

 

ANIA

Są takie bardzo trudne chwile w pracy w Fundacji, kiedy umiera ktoś, kogo otoczyliśmy opieką. W kwietniu zmarła po ciężkiej chorobie nowotworowej ,Ania Kamińska, mama naszego Konrada?ᅡᅠAnia była bardzo oddana swoim dzieciom. Kochała Konrada ponad życie, bardzo o niego dbała. Może zabrzmi to banalnie, ale była jedną z najdzielniejszych kobiet, jakie przyszło Nam poznać. Aniu do zobaczenia kiedyś po drugiej stronie tęczy.

 

POMAGANIE ŁĄCZY

Pomaganie przez łączenie. Nasza fundacja znana jest z tego, że łączy ze sobą ludzi i organizacje w myśl idei – pomagajmy sobie wzajemnie, a więcej osób na tym skorzysta. Tym razem w ramach współpracy odwiedziliśmy szczeciński Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy https://mow-szczecin.edupage.org/? oraz mieszkające tam i uczące się dziewczyny, o których mówi się, że są niedostosowane społecznie, choć właściwszym będzie powiedzenie; pogubione w zawiłościach życia. Na ręce wykonującej niesamowitą robotę dyrektor ośrodka, pani Anny Hrynkiewicz-Pawłaszek złożyliśmy prezenty w postaci laptopów, strojów sportowych oraz kosmetyków. Dziękujemy za gościnę i do zobaczenia następnym razem.

 

 

POMAGAMY PODOPIECZNYM

1. Piotr zmaga się z  niepełnosprawnością intelektualną  – 500 złotych leczenie


2.  Krzysztof jest ofiarą wypadku samochodowego – 1120 złotych fizjoterapia ze środków celowych na rzecz podopiecznego


3. Ania ma porażenie mózgowe –  5200 złotych  – sprzęt medyczny i rehabilitacja ze środków celowych na rzecz podopiecznej


4.  Kaziu  choruje na nowotwór – 671,50 złotych  nutridrinki


5. Konrad  choruje na zanik mięśni – 700 złotych  rehabilitacja


6. Kordian zmaga się z zespołem alkoholowym FAS – 450 złotych leczenie

7. Karty na święta do Biedronki – 9300 złotych

Wsparcie o łącznej kwocie: 17.941,50 złotych

 

Dziękujemy, że jesteście z nami !!!
Wspólnie poprawiamy życie tak ciężko chorych ludzi. Bądźcie z nami na zawsze
Zdrowia dla Wszystkich